Politico: Makronas ir Šolcas laikomi ES „nevykėliais“, kuriuos Europos vadovų poste pakeis naujos jėgos

(4)

Europa nėra tikra, kad Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas turėtų daryti vadovaujančią įtaką Europos politikai. Taip teigiama gegužės 28 d. paskelbtame „Politico“ straipsnyje.

Kadangi iki Europos Parlamento rinkimų liko mažiau nei dvi savaitės, E. Macronas lankosi Berlyne, kad pademonstruotų Prancūzijos ir Vokietijos vienybę.

Pasak neįvardyto Prancūzijos pareigūno, vizito metu E. Macronas su F. Scholzu siekia „nustatyti darbotvarkę“ ir „apsibrėžti strateginius prioritetus“ dėl Europos ateities.

Tačiau ES nebėra įsitikinusi, kad šie du politikai turi likti prie valdžios vairo, ir vietoj jų atvyksta nauji lyderiai, teigiama leidinyje.

Leidinyje pažymima, kad be asmeninio priešiškumo tarp Scholzo (Šolco) ir Makrono, jų aljansas atrodo nepatikimas dėl skirtumų daugeliu esminių klausimų - nuo energetikos iki karo Ukrainoje.

Ekrano nuotr.

Tačiau likusiai Europos daliai ne tai svarbiausia.

Dienraštis „Politico“ rašo, kad Šolcas ir Makronas kolegų ES lyderių akyse vis dažniau atrodo kaip „šlubos antys“ (šis terminas reiškia politiką, kurio kadencija artėja į pabaigą ir kuris negali būti išrinktas dar kartą), nes jie abu yra susilpnėję vidaus politikos srityje ir jiems gresia „žeminantis“ pralaimėjimas nuo kraštutinių dešiniųjų partijų rankų, rašo laikraštis. 

Vienas aukšto rango konservatyvių pažiūrų Briuselio politinis veikėjas leidiniui sakė, kad E. Macronui šiuose rinkimuose gresia rimtas pralaimėjimas.

Kiti lyderiai tai žino ir jaučiasi silpni, sakė jis. Pasak politiko, mažai tikėtina, kad po to Prancūzijos prezidentas galės „diktuoti sąlygas“ likusiai Europai.

Kol Paryžius ir Berlynas susiduria su įtakos praradimu, kiti ES lyderiai mato galimybę sustiprinti savo pozicijas, sakoma straipsnyje.

Karo Ukrainoje ir silpnėjančio Prancūzijos ir Vokietijos aljanso fone tokie politikai kaip Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas, Estijos premjeras Kaja Kallasas ir Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni vaidina svarbesnį vaidmenį, rašė „Politico“.

Ekrano nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder