Branduolinė raketa

Rusija antrą kartą nuo metų pradžios išbandė branduolinę raketą, galinčią pasiekti JAV

(11)

Rusijos kariuomenė atliko bandomąjį tarpžemyninės balistinės raketos paleidimą iš Kapustin Jaro poligono, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

"Strateginių raketinių pajėgų kovinė formuotė sėkmingai atliko mobilios antžeminės raketų sistemos tarpžemyninės balistinės raketos paleidimą.

Paleidimo tikslas - išbandyti pažangią tarpžemyninių balistinių raketų kovinę įrangą", - sakoma pranešime.

Jame priduriama, kad mokomoji raketa pataikė į sąlyginį taikinį Sary-Šagano poligone Kazachstane. Karinis departamentas nenurodė raketos modelio.

Kovo 1 d. buvo atliktas kovinis mokomasis tarpžemyninės balistinės raketos "Yars" mobiliojo komplekso paleidimas.

Pasak Gynybos ministerijos, šių pratybų, pirmųjų 2024 m., tikslas buvo "patvirtinti "Yars" taktines, technines ir skrydžio charakteristikas", o joms rengiantis raketų padalinio "Yoshkar-Ola" kariškiai parengė mobiliosios sistemos paleidimo baterijos perkėlimo tvarką.

Praėjusių metų pabaigoje Strateginių raketinių pajėgų vadas Sergejus Karakajevas pareiškė, kad 2024 m. Rusijos kariuomenė ketina atlikti septynis tarpžemyninių balistinių raketų paleidimus.

Stokholmo taikos tyrimų instituto (SIPRI) skaičiavimais, 2023 m. pradžioje Rusijoje buvo 171 "Yars" paleidimo įrenginys. Šiems kompleksams, kurių veikimo nuotolis viršija 11 000 km, teko daugiau nei pusė visų sausumos strateginių nešėjų (321) ir maždaug ketvirtadalis visų branduolinių kovinių galvučių (684 iš 2 673).

Praėjusiais metais Gynybos ministerija "Jars" išbandė du kartus: gruodį vyko pratybos, per kurias kompleksai atliko 100 km žygį, o spalį "Jars" raketos buvo paleistos per bendruosius strateginių pajėgų mokymus, kuriems vadovavo V. Putinas.

Vasario 29 d. kreipdamasis į Federalinį Susirinkimą Rusijos prezidentas pareiškė, kad Rusijos branduoliniai ginklai yra "visiškos parengties" užtikrinti jų panaudojimą, ir pagrasino "civilizacijos sunaikinimu", jei į Ukrainą bus pasiųstos Vakarų pajėgos

. "Prisimename likimą tų, kurie kadaise pasiuntė savo kontingentus į mūsų šalies teritoriją.

Tačiau dabar pasekmės galimiems intervencijos dalyviams bus daug tragiškesnės. Jie turėtų suprasti, kad ir mes turime ginklų, galinčių smogti taikiniams jų teritorijoje", - sakė V. Putinas.

THE MOSCOW TIMES

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder