Agentūra remiasi kelių „TikTok” tinklaraštininkų, kurie anksčiau rėmė J. Bideną, bet dabar pakeitė savo poziciją, nuomone.
Keletas JAV tinklaraštininkų, kurie filmuoja „TikTok“ turinį, teigia, kad anksčiau aktyviai palaikė Džo Baideną kaip kandidatą į prezidentus.
Tačiau jo sprendimas uždrausti socialinį tinklą, jų teigimu, rodo, kad jis nepripažįsta „TikTok” svarbos jaunajai kartai.
Draudimo oponentai, kaip pažymi „Bloomberg” agentūra, taip pat tvirtina, kad įstatymas prieštarauja žodžio laisvei. Ypač šį sprendimą kritikavo Donaldas Trampas.
Tuo pačiu, primena „Bloomberg“, būdamas prezidentu D. Trampas ne kartą pasisakė už „TikTok” uždraudimą.
Balandžio 24 d. Joe Bidenas pasirašė įstatymą, draudžiantį „TikTok“ JAV, jei privati Kinijos bendrovė „ByteDance“, kuriai ji priklauso, per 270 dienų neparduos savo verslo šalyje.
Baltieji rūmai šią priemonę aiškino nacionaliniu saugumu, nes kyla pavojus, kad bus renkami naudotojų duomenys, kurie bus perduoti Kinijos valdžios institucijoms.
„ByteDance” atsisakė parduoti socialinį tinklą ir paskelbė ketinanti šį klausimą spręsti teisme.
„TikTok” atstovai tvirtino, kad jie užtikrina naudotojų duomenų privatumą, o JAV valdžios institucijų sprendimas pamina 170 milijonų amerikiečių žodžio laisvę.
Pačiame „TikTok” tinkle pilna paties Joe Bideno karikatūriškų vaizdo įrašų su atitinkamais komentarais, kurie labai plinta jaunimo tarpe. Tai galėjo prisidėti prie sprendimo jį uždrausti, manant, kad Kinija skatina tokias iniciatyvas.
Rašyti komentarą