smurtas

Ukraina: Rusijos kareiviai vis dažniau kaip ginklą naudoja seksualinį smurtą

Ukrainos generalinis prokuroras Andrijus Kostinas pasmerkė „drastišką“ Rusijos karių seksualinio smurto „padidėjimą“ tebesitęsiančioje invazijoje į Ukrainą.

 

Jį patiria abiejų lyčių asmenys ir visos amžiaus grupės, sakė A. Kostinas Vokietijos „Funke Media Group“ laikraščiams ir Prancūzijos laikraščiui „Ouest-France“, jo pasisakymą dpa matė dar prieš paskelbiant pirmadienį.

A. Kostinas apkaltino Rusijos kareivius tyčia naudojant seksualinį smurtą kaip karo ginklą „ukrainiečiams pažeminti“. „Daugeliu atvejų žmones prievartauja, kankina, o paskui nužudo rusų kareiviai. Dažnai prievartavimas vyksta artimųjų ir vaikų akivaizdoje", – sakė A. Kostinas.

Rusijos vadai dažnai įsako arba bent jau pritaria prievartavimui, teigia A. Kostinas. Jo teiginių nebuvo įmanoma nepriklausomai patikrinti.

„Human Rights Watch“ Vokietijos padalinio direktorius Wenzelis Michalskis taip pat įžvelgia sisteminį požiūrį į smurtą, kai kalbama apie vasario pabaigoje prasidėjusią Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Žiaurumai prieš civilius yra Rusijos kareivių Ukrainoje karo taktikos dalis“, – „Funke Media Group“ laikraščiams sakė W. Michalskis. "Už kareivių įvykdytus smurtinius veiksmus, įskaitant išžaginimą, Rusijos politiniai lyderiai ir kariuomenė nebaudžia. Priešingai, ypač žiauriai veikiančios pajėgos pagerbiamos", – sakė jis.

Ukrainos generalinio prokuroro teigimu, per maždaug devynis mėnesius trunkantį karą Ukrainoje žuvo beveik 8500 civilių, įskaitant 440 vaikų. Daugiau nei 11 tūkst. civilių buvo sužeisti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder