Ukrainai perduodami vokiški "Gepardai": ar jie gali pakeisti situaciją fronte?
(6)Dėl plataus amunicijos asortimento ši priešlėktuvinė savaeigė mašina yra veiksminga net prieš silpnai šarvuotas transporto priemones.
Kaip rašoma projekto "FreeDom" straipsnyje, pristatymų tempas gal ir nėra toks, kokio tikėjosi Ukrainos pusė, tačiau pradžia jau padaryta.
Žurnalistai paaiškino, kas tai per įranga ir kaip ji padės Ukrainos kariuomenei.
Vokiečių savaeigiai priešlėktuviniai pabūklai "Gepard" yra vieni geriausių savo klasėje, galintys atakuoti taikinius nuo 100 metrų iki 4 kilometrų atstumu.
Jie gali numušti sraigtasparnius, lėktuvus ir net raketas.
Šis dalinys pirmiausia skirtas kovai su oro taikiniais.
Yra tik trys įgulos nariai - vairuotojas, vadas ir šaulys.
Dėl didelio judrumo ir bokštelio sukimosi greičio jis gali greitai reaguoti grėsmę iš oro.
"Gepard" pirmiausia naudojamas kovai su žemai skrendančiais taikiniais, kalbame apie taikinius, skrendančius 350-400 metrų per sekundę greičiu.
Tai gali būti tam tikros rūšies amunicija, bet gali būti ir taikiniai, pavyzdžiui, atakos sraigtasparniai. Iš tiesų, tokio tipo įrenginiai naudojami kaip oro gynybos ginklas", - sako karinis ekspertas Aleksandras Kovalenko.
Kiekviena iš dviejų patrankų gali iššaudyti 550 šovinių per minutę, o tai reiškia, kad per 60 sekundžių "Gepard" gali pataikyti į taikinį daugiau nei 1000 kartų.
Tačiau pagrindinė "Gepard" ypatybė - net ir neginkluotas jis turi unikalų radarą, galintį aptikti taikinį iki 15 kilometrų atstumu ir patikimai ginti savo poziciją.
Be dviejų radarų, "Gepard" turi unikalią ugnies valdymo sistemą, borto navigaciją ir net apsaugą nuo radiacijos ir cheminio ginklo.
Jis gali veikti bet kokiu oru ir bet kokiu laiku, o kai kuriose transporto priemonėse netgi įrengti lazeriniai tolimatį nustatantys prietaisai.
Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas anksčiau sakė, kad tikimasi pristatyti 15 sistemų "Gepard", iš kurių trys jau perduotos Ukrainai.
Rašyti komentarą