Anot jo, eilinis miestietis gali paveikti miesto valdžios priimamus sprendimus, tačiau tokia savo galia pasinaudoti moka ne visi.
Ilgai aktualius miesto klausimus sekęs ir aktyviai jų sprendimuose dalyvavęs klaipėdietis sako, kad dauguma miestiečių taip nesielgia, o savo teises pradeda ginti ir į bendrus reikalus įsitraukia tik tada, kai permainos juos liečia tiesiogiai.
„Aktyvumas dažniausiai pasireiškia kai iškyla kažkokia bėda, kai žmonės pamato, kad juos kažkas išmušė iš komforto zonos, bet kad taip neatsitiktų, reikalingas pilietinis dalyvavimas vos ne kasdien“, – teigė G. Ramašauskas.
Jis sutinka, kad galima rasti institucijų viešai skelbiamą informaciją apie gresiančius pokyčius gyvenamosios vietos kaimynystėje, tačiau ją rasti sugeba ne kiekvienas klaipėdietis – tai gana sunku.
„Labai sunku piliečiui, kuris pastoviai nesidomi tuo, kas vyksta mieste, kokios pačios aktualiausios naujienos, labai sunku tą informaciją surasti“, – teigė G. Ramašauskas.
Pokalbis su G. Ramašausku yra dalis tyrimo „Klaipėdos gyventojų dalyvavimas savivaldoje, jų suvokimas apie galias priimant viešuosius sprendimus“, kurį finansuoja Medijų rėmimo fondas.
Rašyti komentarą