Augimas – prioritetas mažiau nei pusei įmonių: galimybes riboja vėluojantys mokėjimai

Augimas – prioritetas mažiau nei pusei įmonių: galimybes riboja vėluojantys mokėjimai

Verslui susiduriant su vis naujais iššūkiais 60 proc. įmonių Europoje regi išaugusią vėluojančių mokėjimų riziką. Šios tendencijos neaplenkia ir Lietuvos – 64 proc. bendrovių šalyje labiau nei bet kada anksčiau nerimauja dėl skolininkų galimybių laiku padengti įsipareigojimus. Be to, daugiau nei pusė (55 proc.) įmonių atstovų Lietuvoje mano, kad bendrovės partneriams suteikiami apmokėjimo terminai yra pernelyg dosnūs. Tokius duomenis atskleidė kreditų valdymo bendrovės „Intrum“ paskelbta naujausia Europos mokėjimų ataskaita.

88 proc. verslo atstovų Lietuvoje taip pat pripažino, kad jų įmonės per paskutinius dvylika mėnesių sulaukė prašymų pratęsti mokėjimų terminus. Visa tai blogina įmonių augimo ir plėtros lūkesčius.

Tik 43 proc. įmonių atstovų Lietuvoje teigė, kad augimas šiemet bus jų kompanijos prioritetu. Tuo pačiu pusė respondentų pripažino, kad atotrūkis tarp sutartyse numatomų ir realių mokėjimo terminų kelia grėsmę jų įmonės augimui.

„Didelė infliacija, vis dar jaučiamas pandemijos poveikis, būtinybė prisitaikyti prie energetikos krizės ir pasikeitusių geopolitinių aplinkybių, bendras neapibrėžtumas didina finansinį spaudimą įmonėms, o kartu ir jų jautrumą vėluojantiems mokėjimams.

Sklandūs finansiniai srautai yra verslo augimo sąlyga, todėl natūralu, kad susidurdamos su augančia vėluojančių mokėjimų rizika įmonės prasčiau vertina savo plėtros galimybes ir neretai atideda strategines investicijas“, – sako bendrovės „Intrum“ direktorė Baltijos šalyse Ilva Valeika.

Naujausios Europos mokėjimų ataskaitos duomenys rodo, kad įmonės suvokia efektyvaus mokėjimų valdymo svarbą, tačiau pripažįsta stokojančios žinių ir resursų apsaugoti verslą nuo su tuo susijusių rizikų.

Lietuvoje 60 proc. įmonių atstovų teigė, kad norėtų pagerinti savo įmonės vėluojančių mokėjimų valdymo procesus, tačiau bendrovėje tam trūksta vidinių resursų ir kompetencijų. Palyginimui, visoje Europoje vidutiniškai taip teigė 53 proc. respondentų.

„Įmonėms gali būti išties nelengva suvaldyti savo finansinius srautus ir vėluojančius mokėjimus, o tuo pačiu rūpintis gerų santykių su klientais ir partneriais išsaugojimu. Visgi tai yra ypatingai svarbu, todėl kiekvienas verslas turėtų investuoti į minėtų procesų gerinimą, prireikus –pasitelkti ir išorės ekspertus.

Jaučiame, kad kokybiškų kreditų valdymo paslaugų poreikis ir aktualumas išties auga.  Dėl to „Intrum“ taip pat plečia savo pajėgumus: optimizuoja procesus, skiria dar daugiau dėmesio klientų aptarnavimo kokybei.

Prie to svariai prisidės aktyviai auginama ir stiprinama Lietuvoje įsikūrusio „Intrum“ verslo paslaugų centro profesionalų komanda, kuri dalindamasi savo sukaupta patirtimi tampa visos mūsų įmonių grupės inovacijų, technologinių sprendimų ir kompetencijos centru“, – sako I. Valeika.

Atliekant tyrimą, pagal kurį parengta Europos mokėjimų ataskaita, Lietuvos įmonės atskleidė, kad sklandesni mokėjimai ir savalaikis sąskaitų apmokėjimas leistų joms daugiau investuoti į produktų ir paslaugų plėtrą (65 proc.), greičiau apmokėti tiekėjų sąskaitas (63 proc.), didinti verslo tvarumą (60 proc.), pasamdyti daugiau darbuotojų (44 proc.), siekti skaitmeninių inovacijų (43 proc.), plėstis geografiškai (34 proc.).

Naujausia Europos mokėjimų ataskaita parengta pagal skirtingose srityse veikiančių įmonių atstovų 29 Europos valstybėse apklausą. Ji atlikta bendradarbiaujant su Londone įsikūrusia bendrove „Longitude“.

Šių metų sausio-balandžio mėnesiais iš viso apklausta daugiau nei 11 tūkst. Europos įmonių atstovų. Daugiausiai respondentų sudarė įmonių vykdantieji vadovai ir finansų vadovai.

Kreditų valdymo bendrovė „Intrum“ veikia 25 šalyse. Joje dirba daugiau nei 10 tūkst. specialistų, kurie paslaugas teikia 80 tūkst. užsakovų visoje Europoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder