„Nuo sausio 1 iki 14 dienos surašyta 250 protokolų“, – BNS sakė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė.
Nuo sausio vairuotojo pažymėjimo galiojimas yra susietas su medicininės pažymos galiojimu – nustatytu periodiškumu nepasitikrinę sveikatos vairuotojai nebegali dalyvauti eisme.
Pasak policijos, nors specialių reidų tikrinti vairuotojus, kurių medicininė pažyma negalioja, nenumatoma, tačiau jei vairuotojas viršija greitį ir jį užfiksuoja greičio matuoklis, automatiškai tikrinamas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas.
Už tokį nusižengimą numatyta atsakomybė – 30–50 eurų. Pirmą kartą gali būti skiriama 15 eurų bauda, tai yra pusė minimalios nuobaudos, tokia pati kaip laiku nepasikeitus vairuotojo pažymėjimo.
Atlikus sveikatos patikrinimą ir gavus pažymą, vairuotojo pažymėjimo galiojimas atstatomas automatiškai.
„Regitros“ duomenimis, nuo 2023 metų pabaigos sveikatą pasitikrino beveik 370 tūkst., o to praėjusių metų pabaigoje buvo nepadarę apie 70 tūkst. Lietuvos vairuotojų.
Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikia atlikti kas dešimt metų, nuo 66 iki 79-erių metų sveikatą pasitikrinti reikia kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 – kas dvejus metus.
Rašyti komentarą