Ekspertas ragina vairuotojus nevalyti priekinio stiklo socialinėje žiniasklaidoje naudojamu metodu: „Tai gali tapti pavojinga"
(2)Kartu ekspertas perspėjo vairuotojus nesivadovauti socialiniuose tinkluose skelbiamais patarimais, kurie neva gali padėti greitai ir lengvai nuvalyti stiklą, rašo „Express“.
Neseniai socialiniame tinkle „TikTok“ paplito vaizdo įrašas, kuriame bulvėmis valomas priekinis automobilio stiklas, padedantis išvengti rūko, kondensato ir pagerinantis atsparumą vandeniui.
Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti kaip greitas sprendimas, tačiau yra keli pavojai, kuriuos automobilių savininkai turėtų žinoti.
Visų pirma automobilių ekspertas Robertas Websteris paaiškino, kodėl tai bloga idėja.
"Bulvėse yra krakmolo, kuris ant stiklo gali palikti laikiną apsaugą, atstumiančią vandenį.
Dėl to tai yra greitas sprendimas trumpalaikei hidroizoliacijai ir padės lietaus vandeniui be likučių nubėgti nuo priekinio stiklo.
Krakmolas taip pat gali sumažinti rūko susidarymą, nes susidaręs apsauginis sluoksnis neleidžia drėgmei nusėsti ant paviršiaus.
Tačiau tuo krakmolo nauda ir baigiasi“, - sakė ekspertas.
Pasak jo, krakmolas palieka lipnią medžiagą, kuri laikui bėgant kaupiasi, ypač kai paviršių veikia tiesioginiai saulės spinduliai, purvas ir kiti teršalai.
"Dėl to priekinis stiklas gali įgauti purviną išvaizdą, o tai gali tiesiogiai paveikti matomumą ir padaryti vairavimą pavojingą naktį, kai priešpriešiais atvažiuojančių transporto priemonių žibintai gali kelti pavojų.
Esant drėgnoms ir rūko sąlygoms, rizika tampa dar pavojingesnė“, - aiškino ekspertas.
Websteris pažymėjo, kad teigiamas bulvių poveikis yra trumpalaikis.
Kai krakmolo sluoksnis nusidėvi, visai gali būti, kad rūko ir kondensato problemos sugrįš.
Be to, jei priekinis stiklas nebuvo tinkamai nuvalytas, šios problemos gali dar labiau paaštrėti.
"Geriausias sprendimas - naudoti specializuotas priekinio stiklo valymo priemones, kurios buvo išbandytos oro sąlygų atžvilgiu ir pripažintos saugiomis nuolatiniam naudojimui.
Tai purškalai nuo rūko ir hidrofobinės valymo priemonės, nes jos yra saugios stiklui ir užtikrina ilgalaikę apsaugą be rizikos palikti žymių ar įbrėžimų“, - rekomenduoja ekspertas.
Rašyti komentarą