Remiantis Registrų centrui pateiktomis bendrovės ataskaitomis, 2023 metais „Grigeo Klaipėda“ uždirbo 382,2 tūkst. eurų grynojo pelno, o užpernai jis siekė 2,4 mln. eurų.
Įmonės vadovas Tomas Eikinas sako, jog per metus šešis kartus sumažėjęs pelnas atspindi pokyčius visoje Europoje, kurioje dėl infliacijos ir kilusių bankų palūkanų mažėjo vartojimas, o aštrėjanti gamintojų konkurencija mažino produkcijos kainas.
„Toks svyravimas, kaip ekonomikoje, taip ir versle, yra dėsningas, būna pikai, būna kritimai. Mes tam tikra prasme atliepiame tą svyravimą, kuris šiuo metu yra“, - „Vakarų ekspresui“ sakė T. Eikinas.
Anot jo, tokiomis rinkos sąlygomis pasiektas gana geras rezultatas: „Mes tą situaciją matėme, ją objektyviai vertinome ir su mums prieinamomis galimybėmis pasiekėme tokį rezultatą.“
Žaliavą gofruotajam kartonui ir pakuotę baldų pramonei gaminančios įmonės „Grigeo Klaipėda“ pardavimai pernai siekė 45,8 mln. eurų - beveik 23 mln. eurų mažiau nei 2022 metais.
Apie pusę produkcijos įmonė parduoda Baltijos šalyse, likusią - Vakarų ir Centrinėje Europoje bei kitose šalyse.
Tikimasi, kad pardavimai šiemet augs dėl Europos Centrinio Banko (ECB) planuojamų mažinti bazinių palūkanų normų ir tokios politikos paskatinto vartojimo žemyne.
„ECB indikuoja, kad šiemet mažės palūkanų normos, o mes tikimės, kad tai paskatins vartojimą, greitesnį atsigavimą ir geresnius mūsų rezultatus“, - kalbėjo T. Eikinas.
Vadovas sako, kad dėl pernai suprastėjusių rezultatų „Grigeo Klaipėda“ darbuotojų skaičiaus mažinti nesiruošia.
„Mažinti planų neturime, stengiamės išlaikyti stabilumą, dėl atlyginimų - augimu aplenkėme net šalies vidurkį, darbuotojų sąskaita netaupėme, kaip tik investavome į kvalifikaciją, kompetencijas, komandos stiprinimą, tą darysime ir toliau“, - sakė T. Eikinas.
Šiuo metu įmonėje dirba daugiau nei pusantro šimto darbuotojų. Jos ataskaitoje teigiama, kad eiliniai darbininkai pernai uždirbo vidutiniškai 2,2 tūkst. eurų iki mokesčių.
2013-2022 metais „Grigeo Klaipėda“ grynasis pelnas svyravo nuo 0,96 iki 11,7 mln. eurų, tik 2020 metais, kai paaiškėjo faktas apie bendrovės nevalytų nuotekų išleidimą į Kuršių marias, ji patyrė 650 tūkst. eurų nuostolį.
Po šio tyrimo Aplinkos apsaugos departamentas bendrovei pareiškė 48 mln. eurų civilinį ieškinį, kurį šiuo metu nagrinėja Šiaulių apygardos teismas.
Šioje baudžiamojoje byloje kaltinimai piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir disponavimu jais bei aplinkosaugos taisyklių pažeidimų pareikšti „Grigeo Klaipėda“ ir dar 14 esamų bei buvusių šios įmonės darbuotojų, tarp jų - „Grigeo“ grupės akcininkas Gintautas Pangonis bei T. Eikinas, trys ankstesni šios įmonės vadovai bei kiti asmenys.
Rašyti komentarą