Dainius Urbanavičius: Nėra neišsprendžiamų problemų

Mažai kam žinoma, kad Klaipėdoje yra konsultacinė įmonė "Sektorius", įkurta prieš beveik 18 metų. "Sektorius" vienintelė Lietuvoje rengia aukšto lygio procesų specialistus. Kalbiname įmonės steigėją ir produktų kūrėją, Dainių Urbanavičių.

Kuo naudinga yra jūsų įmonė?

Mes esame procesistai. Padedame organizacijoms spręsti problemas, kurios atsiranda dėl neefektyvių procesų.

Pavyzdžiui, mūsų klientas gamina vaikiškus vežimėlius, tad jiems reikia efektyvaus proceso kaip juos pagaminti ir kokybiškus, ir per trumpą laiką. Įmonės mato, kad vėjais paleidžia pinigus arba neuždirba, kiek rinka leidžia, tada kviečia. Konsultantas turi atsipirkti, kaip ir kiekviena investicija.

Kaip atėję į svetimą organizaciją randate ką patobulinti?

Kiekvienoje organizacijoje randame, ką patobulinti, nes tobulų organizacijų nėra. Pagrindinis dėmesys įmonių sutelktas ne į save, o į klientus, į pajamas. Tačiau toks mąstymas ilgalaikėje perspektyvoje nepadeda.

Daugėja organizacijų, investuojančių į save – juk kokia organizacija, tokie ir rezultatai. Jei įmonė veikia, vadinasi rinkoje už ją, kol kas nėra tiek geresnių, kad priverstų bankrutuoti.

Dirbame drauge su įmonės personalu, siekdami rinkoje iškovoti geresnes pozicijas.

Iš kur tos žinios ir dar Klaipėdoje?

Aš savąsias žinias po studijų kaupiau 25 metus. Net atrodo, kad nuo nulinės klasės taip ir nenustojau mokytis. Ir nepanašu, kad galėčiau nustoti. Per daug praktikos, iš jos atsiranda apetitas žinioms.

Anksčiau daug keliaudavau, dabar nereikia net pajudėti iš savo darbo vietos, kad gautum beveik visus organizacijų valdymo mokymus pasaulyje, nuotoliniu būdu, nesvarbu ar tai būtų aukštoji mokykla JAV ar Europoje.

Dirbote ir su Klaipėdos savivaldybės administracija?

Taip, drauge su partneriais laimėjome konkursą ir per rekordiškai trumpą laiką stengėmės padėti pasikeisti. Su specialistų ir skyrių vedėjų komanda neprastai padirbėjome.

Na, pavyzdžiui, norite vykdyti kasinėjimo darbus mieste, reikalingas leidimas. Sukūrėme sprendimus kaip šio leidimo išdavimo laiką sutrumpinti 5 kartus. Būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos gavimą - 3 kartus.

Nelengva žmonėms dirbti viešajame sektoriuje, yra nemažai formalių suvaržymų, kurie jiems trukdo dirbti efektyviau. Tariuosi su Seimo nariais, dėl valstybinio lygio pokyčių.

Ką patartumėte verslui, paveiktam karo Ukrainoje?

Iš pradžių pandemija sujaukė verslo aplinką. Tik prisitaikius, karas - skausminga masinė tragedija. Vienintelis dalykas, ką reikia daryti – prisitaikyti vėl. Jau nieko nepakeisi, Europos ekonominis žemėlapis persibraižė per kelias dienas.

Persibraižė, kad Ukraina laimėtų. Trumpalaikėje perspektyvoje bus ir bankrotų.

Bet, nėra viskas vien blogai. Pavyzdžiui, langų gamintojų Ukrainoje laukia milžiniški užsakymai. Nebus taršių Rusijos ir Baltarusijos krovinių, uosto teritorijoje paspartės konversija į kitus krovinius ar kitas paskirtis.

Stebėkime, kokias naujas galimybes atveria vieningas šiuolaikinis pasaulis Lietuvai ir jomis naudokimės pirmieji.

Archyvų nuotr.

Dainius Urbanavičius

Skaitomiausi portalai

Sidebar placeholder