G7 šalys ir Australija nustatė Rusijos naftos kainų ribas

G7 šalys ir Australija nustatė 60 JAV dolerių už barelį naftos, gabenamos iš Rusijos Federacijos jūra, kainos viršutinę ribą.

JAV iždo sekretorė Janet Yellen pareiškime teigė, kad nustačius viršutinę kainų ribą bus lengviau tiekti pigesnę rusišką naftą į pasaulio rinkas ir kad ji padės apsaugoti vartotojus ir įmones nuo pasaulinių tiekimo sutrikimų.

"Tai padės mums pasiekti mūsų tikslą - apriboti pagrindinį Rusijos pajamų šaltinį, iš kurio ji gauna pajamas už neteisėtą karą Ukrainoje, ir kartu išsaugoti pasaulinio naftos tiekimo stabilumą", - sakė J. Yellen.

Ji sakė, kad kainų ribojimas būtų ypač naudingas mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims, kurios jau nukentėjo nuo didelių energijos ir maisto kainų, kurių augimą paskatino Rusijos karas prieš Ukrainą.

Kainų apribojimas leistų tokioms šalims derėtis dėl didesnių nuolaidų rusiškai naftai ir pasinaudoti didesniu stabilumu pasaulinėse energijos rinkose.

"Šiandienos veiksmai taip pat padės dar labiau suvaržyti Rusijos finansus ir apriboti pajamas, kurias ji naudoja savo brutaliai invazijai finansuoti.

Kadangi Rusijos ekonomika jau ir taip traukiasi, o jos biudžetas vis labiau silpsta, nustačius kainos ribą iš karto sumažės svarbiausias Putino pajamų šaltinis", - sakė JAV iždo sekretorius.

Vokietijos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje paskelbtame bendrame G7 šalių ir Australijos pareiškime pažymima, kad 60 JAV dolerių už barelį Rusijos naftos kainos viršutine riba siekiama apriboti Rusijos pelną, kurį ji išleidžia agresyviam karui prieš Ukrainą, palaikyti stabilumą pasaulio energijos rinkose ir sumažinti neigiamą Rusijos agresijos ekonominį poveikį, ypač mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims, kurios neproporcingai nukentėjo nuo V. Putino karo.

Pareiškime pažymima, kad G7 šalys ir Australija savo jurisdikcijoje draudžia savo bendrovėms gabenti rusišką naftą visame pasaulyje, išskyrus rusiškos kilmės naftą, kuri perkama už ne didesnę kaip 60 JAV dolerių už barelį kainą.

"Dar kartą patvirtiname savo ketinimą palaipsniui atsisakyti rusiškos kilmės naftos ir naftos produktų mūsų vidaus rinkose.

Įvedus kainų viršutinę ribą, šis įsipareigojimas nesikeičia.

Kainų riba siekiama, kad mūsų paslaugų teikėjai galėtų toliau tiekti rusiškos kilmės žalią naftą ir naftos produktus kitoms šalims, taip užtikrinant stabilų energijos tiekimą, bet ribojant Rusijos pajamas", - sakoma bendrame pareiškime.

Pažymima, kad rusiškos kilmės žaliavinės naftos kainų viršutinė riba įsigalios gruodžio 5 d.

Naftai, kuri į tanklaivius uostuose buvo pakrauta iki šios datos, bus taikoma terminuota išimtis.

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas, komentuodamas šį sprendimą, sakė, kad viršutinė rusiškos naftos kaina turėjo būti nustatyta 30 JAV dolerių.

"Viskas, ką siūlė McFaulo-Ermako grupė, nors ją reikėjo sumažinti iki 30 JAV dolerių, kad būtų galima greičiau sunaikinti priešo ekonomiką.

Mes visada pasieksime savo tikslą, o Rusijos ekonomika vis tiek bus sugriauta, o pati Rusija sumokės ir bus atsakinga už visus nusikaltimus.

Taip pat bus ir su teismu. Jie to labai bijo, nes žino, kad Ukraina pasieks savo", - sakė Jermakas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder