Šiuo metu yra 98,1 % pasaulinės recesijos tikimybė, rodo Ned Davis Research atliktas tikimybės modelis.
Vienintelį kartą, kai recesijos modelio tikimybė buvo tokia didelė, ji buvo per didelius ekonomikos nuosmukius, paskutinį kartą - 2020 m. ir per 2008 ir 2009 m. pasaulinę finansų krizę.
"Tai rodo, kad 2023 m. kurį laiką didėja didelės pasaulinės recesijos rizika", - praėjusį penktadienį pranešime rašė Ned Davis Research ekonomistai.
Centriniams bankams didinant pastangas suvaldyti infliaciją, ekonomistai ir investuotojai tampa vis niūresni.
Trečiadienį paskelbtoje ataskaitoje septyni iš dešimties Pasaulio ekonomikos forumo apklaustų ekonomistų mano, kad pasaulinė recesija yra bent šiek tiek tikėtina.
Ekonomistai sumažino augimo prognozes ir tikisi, kad dėl infliacijos pakoreguotas darbo užmokestis ir toliau mažės likusią šių ir kitų metų dalį.
Atsižvelgiant į sparčiai augančias maisto ir energijos kainas, nerimaujama, kad dėl didelių pragyvenimo išlaidų gali kilti neramumų.
Septyniasdešimt devyni procentai Pasaulio ekonomikos forumo apklaustų ekonomistų tikisi, kad kylančios kainos sukels socialinius neramumus mažas pajamas gaunančiose šalyse, o dideles pajamas gaunančiose šalyse - 20 proc.
Net Federalinės rezervų sistemos pareigūnai pripažino, kad nuosmukio rizika didėja.
Vis dėlto yra akivaizdžiai šviesių vietų, ypač Jungtinėse Valstijose, didžiausioje pasaulio ekonomikoje.
JAV darbo rinka išlieka istoriškai stipri, o nedarbo lygis yra beveik žemiausias nuo 1969 m. Vartotojai ir toliau leidžia pinigus, o įmonių pelnas yra didelis.
Taip pat yra vilčių, kad per artimiausius mėnesius sumažės didžiausia per 40 metų infliacija JAV, nes pasiūla pasivys paklausą.
Ned Davis tyrėjai teigė, kad nors recesijos rizika didėja, jų parengtas JAV recesijos tikimybės modelis "vis dar yra žemiausiame lygyje".
"Neturime įtikinamų įrodymų, kad JAV šiuo metu patiria recesiją", - rašė tyrėjai ataskaitoje.