„Lavango“ sieks įkvėpti ateities inžinierių kartą

Klaipėdos LEZ veikianti įrangos maisto pramonei gamintoja „Lavango“ pavasarį pakvietė Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro studentus susipažinti su bendrovės gamykla, įranga ir procesais.

Nors tai buvo viena pirmųjų bendrovės iniciatyvų su moksleiviais ir jaunimu, bendrovė yra motyvuota aktyviau prisidėti įkvėpiant jaunimą rinktis technines ir inžinerines specialybes.

Balandį P. Lindenau centro būsimi suvirintojai, santechnikai ir laivų elektrikai turėjo galimybę susipažinti su „Lavango“ gamykla, naujausia įranga, nerūdijančio metalo apdirbimo ir gamybos procesu, lenkimo ir pjovimo staklių veikimu, technologine eiga, skaitmenizacija, kokybės valdymu ir įvairiais verslo niuansais.

Išsamios ekskursijos metu su bendrovės įranga studentai pagal iš anksto paruoštą brėžinį pasigamino ir atminimo suvenyrą mokyklai.

Pati mokykla komentuoja, kad ši ekskursija sėkmingai prisidėjo prie tikslo į ugdymo procesą integruoti praktines pažintines pamokas, atskleidžiančias įmonių specifiką.

Tokio pobūdžio pamokų ir išvykų P. Lindenau centras turi po kelias per mėnesį, o tarp studentų jos itin populiarios.

„Moksleiviams apsilankymas „Lavango“ paliko stiprų įspūdį. Ir moksleivius, ir profesijos mokytojus sužavėjo, kaip įmonėje organizuojami darbo procesai, kaip stengiamasi organizuoti gamybą tvariai, panaudojant skaitmenizacijos atnešamas naujienas, kurios įmonei tampa būtinybe. Jaunimas buvo patenkintas, kad buvo galima išbandyti įrangą, patiems suvirinti nerūdijančio metalo detales.

Viena yra įgūdžių lavinimas mūsų centro mokomosiose bazėse, o visai kas kita – specializuotos įmonės erdvėse“, – komentuoja Pauliaus Lindenau mokymo centro plėtros vadovė dr. Odeta Kupetienė.

„Lavango“ atstovai pasakoja, kad partnerystė su jaunimu iki šiol nebuvo bendrovės koziris: Klaipėdos bendrovė yra bendradarbiavusi su Klaipėdos kolegija, priima praktikantus, tačiau bent kol kas negarsėja kaip moksleivių ar jaunimo žinių ir patirčių šaltinis.

Vis dėlto pusdienis su P. Lindenau mokymo centro moksleiviais kompaniją įkvėpė ne mažiau nei patį jaunimą.

„Kasdieniuose darbuose kartais pritrūksta laiko susimąstyti, kad turime nemažai ką papasakoti ir parodyti. Tačiau kalbėdamiesi su rinkos dalyviais, supratome, kad privalome įkvėpti būsimąją kartą.

Šiuo metu fizikos ar chemijos pamokas renkasi ne daugiau kaip 10 proc. mokinių, o tai reiškia, kad ateityje rinka gali išvis nebeturėti inžinerines specialybes besirenkančių vaikų.

Kasdienybėje viskas yra inžinerija, o norėdami vystytis kaip valstybė, visi išvien privalome padaryti daugiau. Jaunimą sudominti gali tiek strategijos, tiek stipendijos, tiek tiesiog patirtys ir realūs faktai“, – pasakoja „Lavango“ direktoriaus asistentė Irmina Boreišienė.

Todėl bendrovė nutarė ne tik įtraukti mažiausiai tris savo padalinių vadovus į ekskursiją su P. Lindenau centro moksleiviais, bet ir ateityje skirti daugiau dėmesio panašioms iniciatyvoms.

„Nepakartojamas jausmas matyti, kaip dega jaunimo akys, kaip jie nori sužinoti, išbandyti. Juos taip pat domina karjeros perspektyvos, darbo sąlygos, kolektyvas.

Manau, mes renginio metu įsikvėpėme ne ką mažiau nei moksleiviai, todėl tikimės tęsti bendradarbystę ir parodyti galimybes inžinerinėje srityje.

O jos beribės, kai pradedantis specialistas smalsus ir motyvuotas“, – sako „Lavango“ gamyklos direktorius Mindaugas Fetingas.

Vadovas pradėjo kaip suvirintojas

Beje, motyvuoto specialisto karjeros galimybių neriboja pasirinkti mokslai ar specialybė. Tai puikiai įrodo Mindaugas Fetingas, praėjusių metų pabaigoje tapęs „Lavango Engineering LT“ gamyklos vadovu.

Klaipėdos verslo ir paslaugų mokykloje prieš keliolika metų įgijęs autokėbulininko specialybę, pirmiausia jis dirbo autoservise, vėliau įvairiose įmonėse buvo šaltkalviu, suvirintoju ir montavimo padalinio vadovu, o 2012 m. klaipėdietis prisijungė prie „Lavango“ kaip gamybos meistras.

Čia M. Fetingas taip pat dirbo gamybos vadovu, techninių sprendimų vadovu, projektų vadovu, projektų skyriaus vadovu, o prieš pusmetį tapo ir pažangių maisto pramonės įrenginių gamyklos direktoriumi.

Šiuo metu M. Fetingas yra atsakingas už visą „Lavango“ gamyklą Klaipėdos LEZ: jis turi užtikrinti kokybę, biudžeto laikymąsi, planų vykdymą, taip pat valdyti pinigų srautus, ieškoti efektyvumo ir verslo galimybių.

Visas šis karjeros kelias prasidėjo nuo to, kad dar jaunystėje M. Fetingas svajojo išsiaiškinti automobilių ar įvairių įrengimų mazgų veikimo principus ir paskirtį, o vėliau – ieškoti būdų tai patobulinti. Net ir dabar, būdamas gamyklos direktoriumi, klaipėdietis labiausiai mėgaujasi techninėmis užduotimis ir iššūkiais.

„Tai buvo nuotykių kupina kelionė su aštuoniomis pareigomis, kiekviena kurių formavo profesinę patirtį. Ir supratimą, kad kuo daugiau domimės ir mokomės, tuo platesniais tampa galimybių horizontai.

Visose pareigose yra skirtingi procesai, kuriuos vertinga išmanyti, nes vadovaujant gamyklai atsiranda jų suvaldymo, komandų bendradarbiavimo ir užduočių delegavimo iššūkiai, kuriuos spręsti mokausi iki šiol“, – pasakoja M. Fetingas.

Vis dėlto jis teigia mėgstantis iššūkius ir problemų sprendimą, o kaip vadovą jį labiausiai erzina pasiteisinimų galvojimas vietoje pasiūlymo teikimo.

„Labai svarbu pasirinkti mylimą specialybę ir darbą, tuomet jame savaime norėsis tobulėti ir išmokti daugiau. Tad jaunimui palinkėčiau ieškoti patinkančios veiklos.

Jei iš pirmų kartų nepavyksta – vis vien reikia nesustoti bandyti, tyrinėti, ieškoti. Atitinkamai, verslui palinkėčiau investuoti į jaunąją kartą: padedant jai atrasti savo pašaukimus, ją įkvepiant, parodant galimybes ir suteikiant žinių“, – sako „Lavango“ gamyklos vadovas.

Greta kasdienio vadovavimo gamyklai, M. Fetingas naujausiose savo pareigose taip pat aktyviai dalyvauja Klaipėdos LEZ veikloje, organizuoja mokymus, pristato „Lavango“ įvairiems potencialiems klientams ir kitiems interesantams.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder