Lietuviškas galvosūkis: kodėl „Iki“ savininkės užsakymu pagaminti konservai „Mere“ kainuoja gerokai pigiau nei pačioje „Iki“?

(3)

Jau niekam ne paslaptis – maisto kainos pastaraisiais metais Lietuvoje ypač brangsta. Prekybininkai tikina, kad tokiam brangimui esama svarių priežasčių – dėl geopolitinės situacijos brangsta produktai ir žaliavos, tad ir galutinė produkcija kainuoja brangiau.

Tačiau ne vienam kyla įtarimų, kad kainos greičiau kyla dėl prekybos tinklų noro uždirbti – kainas prekybininkai kels tol, kol lietuviai sutiks mokėti, o pati produkcija brangsta ne dėl išaugusių gamybos kaštų, bet dėl parduotuvių dedamo antkainio.

Kad tai gali būti tiesa, parodo šiomis dienomis socialiniuose tinkluose paviešinta istorija – pasirodo, kad rusiško kapitalo pigių prekių tinkle „Mere“ galima rasti konservuotų ananasų, pagamintų pagal pagrindinės „Iki“ akcininkės, Vokietijos bendrovės „Rewe“, užsakymą. Pastarieji ananasai – ganėtinai pigūs, tačiau pačiose „Iki“ parduotuvėse taip pigiai jų neįsigysi.

Kyla klausimas, kodėl „Rewe“ gali parūpinti pigių ananasų konservų rusiško kapitalo tinklui, tačiau šios produkcijos nėra pačiame „Iki“.

Ar akcininkas gali susitarti su tiekėjais?

Tai, kad „Rewe“ tiekiamų produktų kainos parduotuvėse „Iki“ ir „Mere“ gerokai skiriasi (ir ne „Iki“ naudai), pastebėjo Pricer.lt maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas, apie tai paskelbęs socialiniame tinkle „Facebook“.

„Kaip įdomu, pasirodo Mere parduotuvėje yra Rewe užsakymu pagamintų prekių. Priminsiu, kad Lietuvoje esanti #IKI yra Rewe grupės dalis. Tik gaila, kad IKI nėra apie eurą kainuojančių ananasų.

Matyt, yra kažkoks Meretovo-Rewentropo paktas, ne kitaip. Viskas panašiai, kaip beveik prieš šimtą metų“, – rašė P. Čepkauskas.

Vyras taip pat pasidalijo „Mere“ parduodamų ananasų nuotraukomis.

Kaip matyti iš etiketės, pastarasis produktas pagamintas pagal „REWE-Zentral AG“ užsakymą. Iš to galima suprasti, kad „Rewe“ gali susitarti su tiekėjais ir suorganizuoti atitinkamą produkciją.

Pastarųjų ananasų skardinė „Mere“ parduotuvėse kainuoja 1,10 euro.

Skandalo nėra?

„Iki“ komunikacijos atstovė Vaida Budrienė atkreipia dėmesį, kad šių konservuotų ananasų galiojimas yra iki 2023 spalio 11 d. Vadinasi, nuotraukose įamžinta produkcija, anot jos, galėjo būti parduodama mažesne kaina, kadangi taip elgtis ekonomiškai naudingiau, nei tiesiog laukti, kol pasibaigs prekės galiojimas ir teks ją išmesti.

„Darytina prielaida, kad Jūsų minimo tinklo tiekėjas realizavo šiuos produktus už mažesnę kainą, nes tiekėjui reikėjo jas greitai realizuoti, kol galiojimas nesibaigė. Iš kur tiekėjas pats pirko šiuos produktus, reikėtų jau klausti jo arba paties tinklo. Noriu pabrėžti, kad prekybos tinklas „Iki“ besibaigiančio galiojimo produktams taiko net 50 proc. nuolaidą“, – teigė „Iki“ komunikacijos atstovė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder