Marijampoliečių į Klaipėdą neįleido, skolas nurašys
(4)„Vakarų ekspresui“ pavyko pakalbinti „Belindos“ atstovą, kuris prisiminęs beveik dviejų dešimčių metų istoriją Klaipėdai sarkazmo negailėjo.
„Su mumis niekas net nekalbėjo. Atvažiavome iš Marijampolės, tai Mureika (Almantas Mureika, buvęs Klaipėdos savivaldybės vyriausiasis architektas. - Autor. past.) net kėdės savo kabinete nepasiūlė. Išgirdo, kas esame, ir iš karto pasakė - kitas“, - įspūdžiais dalinasi viešintis nepanoręs pašnekovas.
Jis sako, kad tuomet iš Klaipėdos savivaldybės valdininkų išgirdo daugybę reikalavimų, tiesioginių užuominų, kad Klaipėdoje svetimi investuotojai nėra pageidaujami, kad viską čia tvarko vietiniai.
Pašnekovas neslepia, kad verslo planas buvo už didelę kainą aukcione išsinuomoti sklypą miesto centre, greitai pastatyti daugiabutį, o tuomet įgavus pirmumo teisę sklypą įsigyti už rinkos kainą. Nors išlaidos būtų buvusios didesnės, tačiau tai buvo laikai iki 2009 metų krizės, kai NT burbulas tik augo. Todėl projektas būtų pasiteisinęs.
Neišsprendusi biurokratinių kliūčių „Belinda“ nuomos mokesčio nusprendė nemokėti. „Vakarų ekspresas“ dar 2007 metais rašė, kad beveik milijoną litų tuo metu skolinga „Belinda“ sumokėjo tik tūkstantį litų.
Įmonė žadėjo ieškoti teisybės teismuose, tačiau galiausiai jau pati Klaipėdos savivaldybė 2008 metais Kauno apygardos teismo sprendimu iš „Belindos“ prisiteisė 1,2 milijono litų nuomos mokesčio ir 59 tūkst. litų delspinigių. Taip pat ir 5 proc. dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos - 1,27 milijono litų nuo civilinės bylos iškėlimo teisme - 2007 gruodžio 17 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. „Belinda“ turėjo kompensuoti ir 16 746 litus bylinėjimosi išlaidų.
Vėliau po šio sprendimo nuomos sutartis su „Belinda“ buvo nutraukta, o Jūros g. 8 daugiabutį pastatė jau kiti investuotojai. Statybos baigtos 2018 metais.
Savivaldybei skolos išieškoti iš „Belindos“ per 15 metų nepavyko, o praėjusiais metais įmonė buvo išregistruota Registrų centro iniciatyva.
Šiuo metu yra parengtas Tarybos sprendimo projektas, kuriame siūloma „Belindos“ skolą, kuri šiandien su delspinigiais jau siekia 365 tūkstančius eurų, tiesiog nurašyti.
Istorija baigėsi, bet prisiminimai apie uostamiesčio „nesvetingumą“ Suvalkijos sostinėje dar liko.
Kartu minėtame Klaipėdos miesto tarybos sprendime siūloma nurašyti ir dar 8 jau išregistruotų įmonių skolas Savivaldybei, tačiau jų suma bendrai siekia tik nepilnus 10 tūkstančių eurų. Beviltiškas skolas Savivaldybė nurašys bendrovėms „Kalmaras“, „Intalka“, „Alteranas“, „Divytis“, „Talmera“, „Pajūrio NT“, S. Kuso siuvimo įmonei ir Pajūrio kredito unijai.
Rašyti komentarą