Palangos oro uoste proveržio neplanuoja

(1)

Bendrovė Lietuvos oro uostai paskelbė savo planus artimiausiems trims dešimtmečiams. Į tris oro uostus numatyta investuoti net 250 milijonų eurų, tačiau Palangos oro uostui teks tik simbolinės - 20 milijonų eurų - investicijos.

Baigus dabar įgyvendinamus projektus, tris oro uostus valdanti bendrovė Lietuvos oro uostai (LTOU) nuo 2025 iki 2052 metų numato į jų plėtrą investuoti dar apie 250 mln. eurų ir ateityje aptarnauti apie 17 mln. keleivių per metus - beveik tris kartus daugiau nei pastaraisiais metais.

Baigus dabar statomą Vilniaus oro uosto išvykimo terminalą, į esamų terminalų rekonstrukciją ir naujų statybą per šį laiką numatoma investuoti apie 180 mln. eurų. Kauno oro uoste, baigus šiemet pradedamą terminalo plėtrą, investicijos, preliminariais skaičiavimais, gali siekti apie 50 mln. eurų, o Palangoje - apie 20 mln. eurų.

Pasak susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, Lietuva pirmą kartą strategiškai vertina aviacijos rinkos potencialą ir ateities plėtros perspektyvas.

„Per artimiausius kelerius metus mūsų laukia reikšmingas proveržis - kompleksiniai pokyčiai Lietuvos oro uostų tinkle (...) Dalis projektų šiuo metu yra jau įsibėgėję ir sparčiai vyksta, kad artimiausioje ateityje mūsų oro uostai ženkliai pagerintų savo konkurencines pozicijas regione.

Tačiau svarbu išlaikyti pagreitį ir jau dabar numatyti, ką darysime toliau: tiek po kelerių metų, tiek po dešimtmečio ar dviejų“, - pranešime teigė ministras.

Anot jo, didžiausias prioritetas bus skiriamas jungčių su didžiaisiais Europos miestais gerinimui.

„Tai yra pagrindiniai susisiekimo centrai, mes pirmiausia koncentruojamės šiais metais į Vokietijos miestus, kas yra tikrai svarbu dėl brigados, į Miuncheną, galiu pasakyti, kad dažniai didės, Diuseldorfas - tai yra didieji miestai, kurie mums aktualūs.

Tolesnės kryptys - Lisabona, Madridas, Paryžius, visi pagrindiniai centrai neišskiriant nė vieno“, - kalbėjo M. Skuodis.

Plėtros planas visų pirma apima artimiausią perspektyvą - iki 2030 metų, kai norima pasiekti metinį 10 mln. keleivių pralaidumą visuose oro uostuose.

Vilniuje - nauji terminalai

LTOU generalinis direktorius Simonas Bartkus sako, jog vien Vilniaus oro uostas ateityje turėtų aptarnauti iki 13 mln. keleivių per metus.

vnoAnot jo, čia iki 2027 metų numatoma pastatyti naują atvykimo terminalą, iki 2028 metų - atnaujinti dabartinį jo pastatą, jame įkuriant komercines erdves, o iki 2030 metų po juo ketinama pastatyti požeminę europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ stotį.

„Šito projekto rėmuose aktyviai dirbome su “Rail Baltica„ projektuotojais. Be visų šitų permainų ir visos šitos oro uostų plėtros, numatyta ir labai patogi “Rail Balticos„ jungtis su oro uostu po oro uosto žeme, tai iš esmės atvykę galėtų pakilti į oro uostą tiesiai iš stoties“, - antradienį spaudos konferencijoje sakė S. Bartkus.

M. Skuodis teigė, kad pastačius naujuosius pastatus senąjį terminalą planuojama atnaujinti, tačiau, jo nuomone, jį reikėtų visiškai nugriauti.

„Dėl dabartinio fasado diskusijų bus daug, mano asmenine nuomone, jo turėtų nelikti. (…) Vienas dalykas bus aiškus - jis nebebus naudojamas oro uosto tiesioginėms funkcijoms“, - spaudos konferencijoje sakė M. Skuodis.

Iki 2040 metų planuojama Vilniuje pastatyti dar du terminalus: Šengeno ir ne Šengeno keliautojams.

Šiuo metu Vilniaus oro uoste statomas naujas išvykimo terminalas - jį atidarius 2025 metų pirmąjį ketvirtį lygiagrečiai peronui ir kilimo-tūpimo takui bus pradėtas statyti naujasis atvykimo terminalas. Tai užtikrins bendrą 7-8 mln. keleivių pralaidumą, pranešė LTOU.

Visuose trijuose oro uostuose numatytos teritorijos saulės jėgainių parkams.

Palangos oro uostas reikšmingų investicijų paskutinį kartą sulaukė 2021 metais, kuomet į tūpimo-pakilimo tako rekonstrukciją ir kitą infrastruktūrą buvo investuota apie 16,5 milijono eurų.

Vilniaus oro uosto naujojo išvykimo terminalą už 50 mln. eurų šiuo metu stato bendrovė „Eikos statyba“. Jį pastačius bendras oro uosto terminalų plotas išaugs trečdaliu, o keleivių pralaidumas - daugiau nei du kartus, iki 2,4 tūkst. keleivių per valandą.

Kauno oro uosto keleivių terminalą už 17,7 mln. eurų plečia statybų bendrovė „Infes“, o darbus planuojama baigti 2025-ųjų viduryje. Tuomet keleivių aptarnavimo pajėgumai išaugs du kartus ir sieks 2 mln. keleivių per metus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder