Rekordiniai „VMG Technics“ rezultatai: per metus sukūrė 140 inovacijų, pasiekė 33 mln. eurų apyvartą
Bendrovė šiemet planuoja sukurtų sprendimų eksportą į Skandinaviją, Vakarų Europą, Š. Ameriką ir Kanadą.
Manto Lekniaus, „VMG Technics“ vadovo, teigimu, maždaug 40 proc. praėjusiais metais sukurtų paslaugų ir produktų buvo parduoti, o likusi dalis buvo skirta kitoms VMG grupės įmonėms.
„Per pastaruosius kelerius metus mums pavyko universalizuoti savo gaminius ir pritaikyti juos kitoms pramonės šakoms. Svarbu pažymėti, kad ne visa produkcija buvo skirta kitoms šalims, dalį sprendimų sukūrėme išskirtinai Lietuvos įmonėms.
Stebime, kaip stiprios industrinės valstybės vis daugiau investuoja į pramonės robotizaciją ir automatizaciją, todėl šių technologijų diegimas mūsų šalies gamybos sektoriuje yra ypač svarbus siekiant didinti jo konkurencingumą“, – sako M. Leknius.
DI ir robotai – nebeatsiejami nuo pramonės perspektyvos
Vienos svarbiausių „VMG Technics“ pernai Lietuvoje veikiančioms įmonėms sukurtų technologijų yra pakelių kokybės patikros ir baldinių pakuočių palečių aprišimo sistemos.
„Šiose technologijose pasitelkti tiek robotai, tiek dirbtinis intelektas, kurie tapo neatsiejami nuo pramonės industrijos procesų automatizavimo. Abu sprendimai įmonėms padės padidinti našumą, sumažinti išlaidas ir maksimaliai eliminuoti žmogaus įsikišimo į procesus poreikį, taigi ir sumažinti klaidų tikimybę“, – teigia M. Leknius.
Kalbant apie klaidas, M. Leknius pamini dar vieną įmonės sukurtą ir praėjusiais metais įdiegtą technologiją, skirtą aptikti įvairius defektus detalėse bei jas pašalinti. Nors algoritmas yra išbandytas atrandant neatitikimus baldų detalėse, tačiau jis galės būti pritaikytas ir kitose pramonės šakose.
„Ši sistema naudoja 22 didelės rezoliucijos kameras, kurios užfiksuoja vaizdus iš visų gaminio pusių. Dirbtinio intelekto bei mašininio mokymosi algoritmai juose automatiškai atranda neatitikimus ir nustato detalės rūšį. Aptikus defektą, sistema perduoda signalą broko numetimo stalui, kuriame brokuotos detalės yra pašalinamos“, – pasakoja M. Leknius.
Jis primena, kad įmonė taip pat kuria sudėtingus įrenginius bei metalo konstrukcijas – pastarųjų 2023 metais pagamino 300 tonų.
„Vienai įmonei, kurios veikla orientuota į atsinaujinančios energijos gamybą, sukūrėme kompozitinės medžiagos paviršiaus apdirbimo įrenginį, tuo pat metu galintį ne tik skirtingomis kryptimis supjaustyti medžiagą, bet ir išgręžti skyles pjūvių susikirtimo vietose. Jame veikia ir pjūklai, ir grąžtai, todėl toks įrenginio kompleksiškumas leidžia pasiekti itin didelį našumą“, – dalijasi M. Leknius.
„VMG Technics R&D Park“ atidarymas – pirmąjį 2024 m. pusmetį
M. Leknius pabrėžia, kad įmonės pajėgumai buvo žymiai praplėsti antroje praėjusių metų pusėje, kai startavo darbai dar oficialiai neatvertame, tačiau jau veikiančiame pramonės inovacijų parke „VMG Technics R&D Park“, laikomu didžiausiu Baltijos šalyse. Anot jo, valstybei strateginio projekto statusą turintį inovacijų parką oficialiai atidaryti planuojama iki šių metų vasaros.
„Pernai sulaukėme 32 mln. eurų investicijų, iš kurių daugiau nei trečdalis buvo skirta įvairiai įrangai įsigyti. Taigi dabar planuojame dar didesnes apimtis – skaičiuojame, kad šiais metais „VMG Technics“ turėtų 30 proc. viršyti 2023-aisiais pasiektas pajamas“, – sako M. Leknius.
Jo teigimu, viena svarbiausių šiuo metu parke kuriamų inovacijų yra modulinių namų ir renovacijos skydų automatinė gamybos linija.
„Ši linija optimizuos visą gamybos grandinę – operatorius tik įkraus lentas. Visi kiti etapai, nuo langų ar durų angų išpjovimo, tašelių prikalimo iki užpildymo apšiltinimo vata, bus atliekami automatinėse staklėse arba robotų. Sprendimas leis greitai pagaminti itin aukštos kokybės gaminius su žymiai mažesnėmis išlaidomis“, – pasakoja M. Leknius.
Pasak M. Lekniaus, „VMG Technics“ planuoja įkurti ir kompetencijų centrą, kurio veikla skatintų jaunimą rinktis inžinerinės krypties specialybes.
„Tikimės, kad kompetencijų centras skatins Lietuvos mokslo įstaigų ir pramonės atstovų bendradarbiavimą, jame bus sukurta mokymo programų ar žinių tobulinimo kursų tiek jau esamiems inžinerijos, mechanikos, automatikos ir dirbtinio intelekto specialistams, tiek dar tik savo kelio ieškančiam jaunimui. Kaip tik šiuo metu ieškome šio centro mokymo vadovo“, – teigia M. Leknius.
Šiuo metu VMG grupę sudaro 20 įmonių, kuriose dirba daugiau nei 3000 darbuotojų. Kompanijos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.
Rašyti komentarą