„Sakuonos“ technologijas kinai kopijuoja pieštuku

Klaipėdos rajone, Plikiuose, veikianti VMG grupės įmonė „Sakuona“ per 30 veiklos metų iš nedidelio cecho, įsikūrusio buvusioje galvijų fermoje, tapo lenktai klijuotos faneros detalių gamybos lydere Europoje.

„Sakuonos“ gamykla ateityje planuoja asortimento ir gamybos apimčių plėtrą. Įmonei toliau investuojant į automatizacijos sprendimus, Klaipėdos rajone bus kuriamos ir didesnės pridėtinės vertės darbo vietos.

„Sakuonos“ direktorius Rolandas Bulcis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad įmonės specialistai per daugybę metų sukūrė unikalius įrenginius, kurie naudojami išskirtinės produkcijos iš faneros gamybai.

„Atvažiuoja daug svečių iš įvairių pasaulio šalių, nori pamatyti, ką esame sukūrę, sugalvoję. Visus perspėjame, kad filmuoti ir fotografuoti gamybinėse zonose draudžiama. 

Tačiau kai atvyko kinai, pastebėjome, kad jie išsitraukia bloknotus ir gamybos procesą tiesiog persipiešia paprastu pieštuku“, - prisiminė R. Bulcis.

DIDŽIAUSIA. Pasak „Sakuonos“ direktoriaus Rolando Bulcio, įmonė yra didžiausia lenktai klijuotos faneros baldų gamintoja Europoje. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Anot jo, „Sakuonos“ gamyboje naudojama įranga nėra standartinė, kurią būtų galima kur nos nusipirkti, dėl to ji ir domina kitus baldų gamintojus.

„Sakuonos“ gaminamos produkcijos poreikis rinkoje didžiulis. Šiuo metu jau nagrinėjamos klientų užklausos ir vykdomi skaičiavimai pradėti naujų produktų gamybą.

„Planuojame kėdžių gamybą ne tik iš beržo, bet ir iš kitų medienos rūšių. Jei tam būtų pritarta, naujo produkto gamybai pradėti reiktų nuo pusės metų iki metų laiko“, - sako R. Bulcis.

Pardavimai auga

Didžiausiems baldų rinkos žaidėjams lovų rėmus, dugnus, jų komplektus bei kėdes gaminanti „Sakuona“ 2023 metais sugeneravo apie 71,5 mln. eurų apyvartos. 

Tai beveik 9 milijonais eurų daigiau nei 2022 netais, kai pardavimai siekė 62,7 mln. eurų. 

Pernai įmonė investavo apie 1,5 mln. eurų į gamybos procesų automatizavimą, didindama gamybos pajėgumus ir koncentruodamasi į atliekų kiekio mažinimą.

„Investicijos leidžia prisitaikyti prie sparčiai kintančių rinkos poreikių. Nuo pat veiklos pradžios plėtrai skyrėme didelį dėmesį. 

Iš viso esame investavę daugiau nei 20 mln. eurų. Ties tuo nesustojame ir į ketvirtąją gyvavimo dešimtį žengiame su naujais tikslais ir ambicijomis,“ - teigia gamyklą valdančios VMG grupės vienintelis akcininkas ir investuotojas Sigitas Paulauskas.

Darbo vietos

Anot S. Paulausko, planai plėsti gamybą ne tik leis padidinti konkurencinį pranašumą, bet ir diversifikuoti įmonės produktų portfelį. Investuoti žadama ir į naujas gamybos linijas.

„Taip padidinsime gamybos pajėgumus ir galėsime lengviau reaguoti į augančią paklausą. Tuo pačiu metu „Sakuona“ galės keisti savo gaminamos produkcijos asortimentą priklausomai nuo rinkos poreikių“, - komentuoja VMG grupės akcininkas.

Šiuo metu gamykla turi 600 darbuotojų, tačiau, anot S. Paulausko, augant gamybos apimtims ir įgyvendinant naujus projektus, tikėtina, Klaipėdos rajone didėtų ir naujų darbuotojų poreikis.

„Vidutinį darbo užmokestį gamykloje išlaikome aukščiau regioninio vidurkio, darbuotojams užtikriname stabilias socialines garantijas, suteikiame įvairios papildomos naudos. 

Žinome, kad regionuose gali būti sudėtinga rasti ne tik darbuotojų, bet ir patrauklias sąlygas suteikiantį darbdavį. Todėl didžiuojamės, galėdami savo šalyje kurti vis daugiau darbo vietų“, - sako S. Paulauskas.

52 eksporto kryptys

1994 metais veiklą pradėjusi įmonė veikė gerokai mažesniu mastu, su nedideliu darbuotojų skaičiumi - gamino paprastus gaminius, kaip lovų detalės iš beržinio lukšto, o klientų ratas apsiribojo savu regionu. 

Pirmąjį dešimtmetį netrūko ir išbandymų - net 2 kartus gamyklą nusiaubė gaisrai, pareikalavę didelių išlaidų atstatymui.

Tačiau, pasak S. Paulausko, gamykla po sukrėtimų atgimė dar ryžtingesnė, motyvaciją didino ir 2003 m. pelnyta „Lietuvos metų eksportuotojo“ nominacija, o dar po metų per dešimtąjį jubiliejų įmonė jau buvo padidinusi savo pardavimų apimtis 40 proc.

„Sakuonos“ produkcija dabar pasiekia net 52 šalis, o eksportas sudaro didžiąją dalį veiklos.

„Šiandien gamykla ir toliau kuria pridėtinę vertę šaliai - prisideda prie medienos pramonės plėtros ir tvaraus medienos panaudojimo, vysto modernias gamybos technologijas“, - sako S. Paulauskas.

Pernai ant gamyklos stogo įrengta 1,3 MW saulės elektrinė ant stogo. Šiemet įmonė įgyvendino biokuro ūkio modernizaciją.

„Sakuoną“ valdanti VMG grupė veiklą vysto penkiomis strateginėmis kryptimis - medienos perdirbimo ir tvarių medienos gaminių gamybos, atsinaujinančios energetikos, pramonės inovacijų ir technologijų, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybos bei infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymo.

Kompanijos įmonėse Lietuvoje ir Lenkijoje iš viso dirba apie 3 000 darbuotojų. 90 proc. kompanijos produkcijos eksportuojama į daugiau nei 50 pasaulio šalių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder