Ateiviai

Mokslininkai mano, kad žino, kada pagaliau išgirsime ateivius

(14)

Su kiekvienais metais atrodo vis mažiau tikėtina, kad kada nors pamatysime tikrą ateivį. Neržinome, ar jie apskritai egzistuoja. SETI projekto vyresnysis astronomas "lažinasi", kada išgirsime ateivius, ir tai gali jus šokiruoti, - skelbia ladbible.com
 

Tačiau tai, kas mus verčia susimąstyti, ar tikrai egzistuoja nežemiškos jėgos, yra mokslininkai, kurie nepraranda vilties.

Astronomai jau daugelį metų medžioja ateivius ir nuo 7-ojo dešimtmečio siunčia transliacijas į kosmosą.

Pelno nesiekianti mokslinių tyrimų organizacija SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) užsibrėžė tikslą atrasti nežemišką intelektą, o jos vyriausiasis astronomas laikosi savo prognozės, kada turėtume tikėtis sulaukti jų signalą.

80-metis Setas Šostakas "lažinasi", kad, remiantis nuolatiniu technologijų tobulėjimu, netrukus galime sulaukti ateivių signalo.

Atsakydamas į tai, vienas žmogus paklausė: "Sveiki, Setai, ar manote, kad iki 2036 m. dar rasime protingų ateivių, kaip prognozavote anksčiau?"

Mokslininkas atsakė: Šostakas atsakė: "Aš taip ir darau! Techninės įrangos - daugiausia kompiuterių - tobulinimo tendencija nesustoja. Vis dar lažinuosi, kad signalą gausime iki 2036 m."

Kitas gerbėjas jam uždavė klausimą apie galimybes kada nors pasiekti "bet kokį kontaktą".

Ekrano nuotr.

"Na, mes tikimės rasti signalą... bet tai nereiškia, kad jis tikrai bus. Jei ateiviai yra už tūkstančio šviesmečių, pokalbis būtų... lėtas", - rašė Šostakas.

"Bet kalbant apie tai, kaip sudominti žmones, aišku, apie tai reikia pagalvoti.

"Bet žinote, kas kelias savaites pasirodo kokia nors naujiena (atrasta į Žemę panaši planeta ir t. t.), kuri atgaivina susidomėjimą gyvybės paieškomis.

"Ir įsivaizduokite, ką reikštų, jei Marse rastume mikrobų - net seniai mirusių mikrobų."

Šostakas atvirai kalbėjo apie pasiruošimą tam momentui, kai tai įvyks, ir pridūrė: "Yra dokumentas. Jame trumpai rašoma, kad reikia patikrinti signalą ir įsitikinti, ar jis tikrai nežemiškas.

"Tada praneškite apie tai pasauliui ir prieš perduodami atsakymą pasikonsultuokite tarptautiniu mastu."

Manoma, kad 1972 m. paleisto palydovo "Pioneer 10" NASA Giluminio kosmoso tinklo (DSN) siunčiami signalai jau galėjo pasiekti ateivius.

Tai reiškia, kad atsakymo galime sulaukti iki šio dešimtmečio pabaigos.

Astrofizikė Džekė Farti (Jackie Faherty) iš Amerikos gamtos istorijos muziejaus Niujorke taip pat mano, kad ateivių pasauliai turės "pirmąją vietą eilėje, kad atrastų Žemę kaip tranzitinę planetą".

Profesorius Mike'as Garrettas, projekto grupės vadovas ir Mančesterio universiteto Jodrello banko astrofizikos centro direktorius, pridūrė: "Dabartiniais skaičiavimais, iki dešimtmečio pabaigos žemoje Žemės orbitoje ir už jos ribų turėsime daugiau nei šimtą tūkstančių palydovų.

"Žemė jau dabar yra anomaliai ryški radijo spektro dalyje; jei ši tendencija išliks, mus gali lengvai aptikti bet kuri išsivysčiusi civilizacija, turinti tinkamą technologiją."

Tikėkimės, kad klimato kaita neišžudys mūsų visų, kol jie dar neatvyko į svečius.

Ekrano nuotr.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder