Trūksta ir padavėjų, ir kambarinių: kurortų verslininkai kviečia dirbti

Vasara įsibėgėja, o kurortų verslininkai sako itin sunkiai randantys darbuotojų. Už prastovas mokami pinigai dirbti neskatina. Labiausiai trūksta padavėjų, virėjų, kambarinių, -skelbia portalas LRT.lt.

Kretingiškė Odeta šią vasarą nusprendė padirbėti Palangoje – jau porą savaičių prie pat jūros tilto pardavinėja ledus. Moteris sako norėjusi atsipūsti, pabūti prie jūros, o darbą radusi itin greitai.

„Kas nori – tas randa. Ir kas nori dirbti – tas dirba“, – LRT TELEVIZIJAI teigia ledų pardavėja Odeta.

Tačiau dirbti nori ne visi, sako verslininkai. Atsidarius po karantino suburti komandas buvo sunku kaip niekada. Vieno didžiausių Basanavičiaus gatvės restoranų direktorės teigimu, niekada anksčiau nėra maldavusi darbuotojų ateiti dirbti. Šiuo metu restorane sukasi 80 žmonių, bet padavėjų dar trūksta.

Nors situacija jau geresnė nei gegužę, kurortuose vis dar reikia darbuotojų.

„Jau studentai kaip ir sugrįžę, pasibaigę savo studijas ir gali prisijungti, padėti mums komandose, tačiau dar objektai ieško, vis tik ieško to papildymo tam pačiam sezono pikui. (...) Pagal pozicijas turbūt daugiausiai restoranai ir kavinės ir padavėjų, barmenų, aišku, virtuvės taip pat dar kai kurios paieškose“, – kalba Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Dažniausiai maistą nešioja, kambarius tvarko ar virtuvėje sukasi jaunimas. Tačiau esą algos sezono metu – tikrai ne minimalios.

„Trūko ir trūks padavėjų, virtuvės darbuotojų, barmenų, visą laiką visko trūksta žinokit, nes būna žmonių, kurie ateina, pasižiūri, jiems netiko darbas, nepatiko“, – svarsto barmenas Juozas.

 

Sidebar placeholder