Vyriausybė svarstys prezidento iniciatyvą dėl transporto lengvatų pensininkams, vaikams

Vyriausybė trečiadienį svarstys prezidento Gitano Nausėdos pernai vasarą pateiktą siūlymą išplėsti kelionių viešuoju transportu lengvatas ir įteisinti naujas 50–80 proc. nuolaidas pensininkams, vaikams, jų tėvams ir kitoms gyventojų grupėms. 

Finansų ministerija parengtame Vyriausybės išvados projekte siūlo pritarti Transporto lengvatų įstatymo pataisoms, kuriomis 8–18 metų vaikams, taip pat pilnametystės sulaukusiems, tačiau dar besimokantiems moksleiviams iki 23 metų būtų taikoma 50–80 proc. nuolaida kelionėms tolimojo susisiekimo, miesto ir priemiesčio autobusų maršrutais, taip pat traukinių vietiniais maršrutais. 

Taip pat pritariama, kad 80 proc. nuolaida transporto bilietams būtų taikoma visiems nuo okupacijos ir sovietų agresijos 1991-ųjų sausio 11–13 dienomis nukentėjusiems, pasipriešinimo kovų dalyviams, politiniams kaliniams ir tremtiniams, Nepriklausomybės gynėjams, taip pat Afganistano karo dalyviams, Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidatoriams.

Vis dėlto Finansų ministerija siūlo atsisakyti trijų prezidento pasiūlytų lengvatų.

Siūloma nepritarti idėjai vaikus iki trejų metų nemokamai vežti vietinio ir tolimojo susisiekimo autobusais, vietos traukiniais ir laivais – šiuo metu lengvata galioja, tik jeigu vaikas neužima atskiros vietos. 

Taip pat siūloma nepritarti pasiūlymui pensininkams iki 80 metų bilietus parduoti už pusę kainos bei atsisakyti pataisose numatytos 50 proc. lengvatos kartu su vaikais savaitgaliais ir valstybinių švenčių dienomis keliaujantiems tėvams ar globėjams.

Anot ministerijos, lengvatos, kurių siūloma atsisakyti, iš valstybės bei savivaldybių biudžetų kasmet papildomai pareikalautų 48,4 mln. eurų – taip siekiama, kad valstybės biudžeto deficitas neviršytų 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). 

Taip pat siūloma pataisose numatyti, kad transporto išlaidas savivaldybės kompensuotų visų jose esančių mokyklų, vaikų globos įstaigų bei socializacijos centrų mokiniams.

G. Nausėda pataisas pateikė pernai birželį. Jis ne kartą išsakė priekaištus Vyriausybei, jog ši delsia įvertinti jo siūlymus. Šią kritiką jis pakartojo ir rinkimų kampanijos metu. Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė teigė, jog procesas užtrunka, nes  Ministrų kabinetas siekia projektą tinkamai apsvarstyti.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder