Uogų rinkimo šukos

Viena didžiausių žalų uogienojams – „šukų“ naudojimas

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Klaipėdos rajone tikrino ar miško gėrybių rinkėjai, jas renka nežalojant augmenijos. Patikrinus 10 uogas rinkusių asmenų nustatyta, kad 3 iš jų mėlynes rinko naudodami šukas.

Asmenims taikyta administracinė atsakomybė už uogų rinkimą draudžiamu būdu, taip pat paimtos šukos.

Keista, paklausus žmonių, ar tokias šukas naudotų savo ūkyje, pažeidėjai atsakė – ne. Kuo skiriasi jūsų augalas nuo miško augalo? Nepamirškite, kad gamta gėrybes augina mums visiems ir ja rūpintis reikia nemažiau, nei savo sodiniais“, – sakė Klaipėdos GGAI viršininkas Vitalis Marozas.

Aplinkosaugininkai primena, kad tokios šukos gali pažeisti uogienojus, nualinti augalą, nudžiovinti viršūnes ir kitais metais uogų derlius bus daug mažesnis arba jo iš viso nebus. Todėl nei šukų, nei jokių kitų mechaninių įrankių, skirtų uogų rinkimo procesui paspartinti, naudoti negalima.

Laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarkoje nustatyta, kad renkant uogas, draudžiama rauti, laužyti ar kitaip niokoti augalus, naudoti specialias šukas ir kitas mechanines priemones. Ši nuostata galioja renkant visas laukines uogas – mėlynes, bruknes ir spanguoles.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder