Aistros dėl pabėgėlių apgyvendinimo kyla ir Klaipėdoje

(10)

Pabėgėlių apgyvendinimo klausimas jau kelia aistras ir Klaipėdoje. Nors, pasak miesto valdžios, kol kas dar nėra jokių konkrečių sprendimų, kur uostamiestyje būtų galima priglausti pabėgėlius iš Baltarusijos, kai kurie miestiečiai jau pradėjo rengti protesto akcijas.

Galimam pabėgėlių iš Baltarusijos apgyvendinimui priešinasi kai kurie Nidos g. 76 bendrabučio gyventojai. Trečiadienį netgi buvo surengta protesto akcija.

Į akciją susirinkę namo ir kaimyninių namų gyventojai atrodė ramūs, tačiau žurnalistų paklausti, kodėl jie nenori priimti pabėgėlių, atsakydavo susijaudinę ir parodydavo nepasitenkinimą.

Bendrijos pirmininkė ragino ne tik pastarojo namo, bet ir viso rajono gyventojus pasirašyti, jog jie nesutinka dėl pabėgėlių iš Baltarusijos apgyvendinimo jų namo pirmame ir antrame aukšte.

Kiti rajono gyventojai sakė bijantys dėl savo vaikų saugumo, migrantų keliamos netvarkos ir jų tinginystės, apie kurią yra girdėję iš pažįstamų.

Tuo tarpu kiti susirinkusieji į situaciją žvelgė ne taip radikaliai.

Į protestą atėjęs Artūras sakė, jog nors ir padėjo savo parašą prieš pabėgėlių atsikraustymą, jis mano, kad už miesto ribų migrantus apgyvendinti būtų protingiau nei šioje miesto dalyje. Kaimyninio namo gyventojas tikina, jog priešinasi šiam sprendimui tik dėl to, jog abejoja, kad bus užtikrinta tinkama apsauga gyventojams.

Vienintelis protestuotojas Virginijus atsinešęs plakatą su užrašu „Neleiskime Klaipėdos paversti A. Lukašenkos ir Co “pamazgų duobe" teigė, kad jis yra labiausiai susirūpinęs dėl migrantų identifikavimo.

Protesto organizatoriai vylėsi, kad mitinge dalyvaus ir Klaipėdos miesto meras.

„Girdėjau, kad įvyko toks susirinkimas, tačiau apie tai sužinojau tik jam įvykus. Aš sakyčiau, kad tikrai nereikia kelti panikos: jokių sprendimų, jokių konkrečių adresų tikrai dar nėra. Visa tai kol kas panašu į tam tikrą provokaciją,“ - Vakarų ekspresui" situaciją komentavo Klaipėdos miesto meras.

V. Grubliauskas skatina gyventojus suprasti, kad šis klausimas yra valstybės lygmens, kuris bus sprendžiamas su valstybinėmis institucijomis. Kol kas nėra žinoma nei pabėgėlių skaičius, nei apgyvendinimo vietos.

Klaipėdos miesto meras teigia, kad šiuo klausimu dvi principinės nuostatos išliks: „Apgyvendinimo vieta turi būti tokia, kuri nekeltų nereikalingos įtampos šalia gyvenantiems, o saugumas neturi būti sumažėjęs “nei per nago juodymą."

Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Arūnas Barbšys šią situaciją taip pat vertino kritiškai ir sako, kad apie Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro bendrabučio patalpas buvo svarstyta, tačiau galutinio sprendimo priimta nėra.

Sulupės seniūnaitis Saulius Liekis teigia apie protestą nieko nežinantis: „Nežinau, ar jis apskritai vyko, nežinau, kas organizavo, ir man tai labai panašu į propagandą lietuvių kiršinimui.“

Iki šiol tiek Klaipėdoje, tiek kituose Lietuvos miestuose yra organizuojamas migrantų apgyvendinimas vietos mokyklose, bendrabučiuose arba specialiuose pabėgėlių stovyklų centruose.

Miestų savivaldybės individualiais atvejais Vyriausybės yra skatinamos ieškoti privalomosios izoliacijos vietų migrantams.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder