Architektų siūloma idėja Melnragei: pėsčiųjų promenada vietoj gatvės

(11)

Svarstant įvairiose Klaipėdos dalyse esančių teritorijų atnaujinimą architektai siūlo Pirmojoje Melnragėje esančią Audros gatvę paversti pėsčiųjų promenadą, panašia į Palangoje esančią J. Basanavičiaus gatvę.

Tokį pasiūlymą pateikė architektų bendrovė „Forma“, dalyvavusi žurnalo „Structum“ konkurse „Išmanusis miestas“. 

Pasak „Formos“ vadovo Sauliaus Mikšto, pėsčiųjų gatvė galėtų prasidėti nuo P. Lideikio ir Girulių plentą jungiančio žiedo bei tęstis iki kopų, jo pabaigoje galėtų būti pastatytas apžvalgos bokštas, tarp galimų sprendinių taip pat siūloma dirbtinė struktūra, skirta laipiojimui uolomis.

„Nėra brangus dalykas išpildyti, bet sukurtų visai kitokią nuotaiką“, – vakar pristatydamas idėją sakė S. Mikštas.

„Forma“ analizavo galimybes keisti paplūdimių prieigas ruože nuo Pirmosios Melnragės iki Girulių. 

Beje, Smiltynėje taip pat siūloma įrengti naują promenadą nuo senosios perkėlos iki rekonstruoto pietinio molo pabaigos, šią Klaipėdos dalį tvarkyti taip, kad ji atitiktų kurortinei vietovei keliamus reikalavimus. 

Šią idėją pristatęs architektas Saulius Motieka teigė, jog taip pat reikia aiškių orientyrų abiejose marių pusėse tam, kad Smiltynė atrodytų Klaipėdos dalis, o ne miesto teritorija „kažkur toli už vandens.“   

„Structum“ konkurse pirmą kartą dalyvavusi Klaipėda kūrėjams suteikė galimybes vystyti keturias teritorijas. Be paplūdimių prieigų ir marių pakrantės Smiltynėje tvarkymo pasiūlymų taip pat laukta idėjų, kaip vystyti vadinamąjį žaliakelį – dviračių taką nuo Debreceno gatvės iki Jūrininkų prospekto bei bendrovės „Klaipėdos energija“ teritorijos prie Danės konversiją.

Konkursui pateiktų teritorijų vystymą iš viso siūlė 12 komandų.  

Klaipėdos savivaldybės vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas teigia, kad joms buvo suformuotos tam tikros užduotys, o pateiktus pasiūlymus jis vadino konsultacija. 

„Gavome labai daug idėjų iš studentų ir profesionalų (...) Tai galima vadinti konsultacija su kūrybininkais“, – sakė jis idėjų pristatymo renginyje.

Miestas už galimybę dalyvauti „Structum“ konkurse turėjo sumokėti beveik 17 tūkst. eurų. Žurnalas dalyviams kėlė sąlygą pateikti tokias idėjas, kad į jų įgyvendinimą būtų galima įtraukti tam tikrus partnerius, kad teritorijų vystymas vyktų pasitelkiant inovacijas. 

Konkurse pateiktos idėjos – ne detalūs sprendiniai, tik vizijos. Ar kuri nors iš jų galėtų tapti realybe, spręs Savivaldybė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder