Jūros šventę papuošusių burlaivių įgulos negailėjo pagyrų Klaipėdai

Jūros šventę turbūt sunku įsivaizduoti be miestą papuošiančių burlaivių. Tačiau jie atplaukia ne tik pasimėgauti švente. Šiemet burlaiviai į Klaipėdą atvyko iš Talino ir iš čia vyksta į savo paskutinę stotelę – Lenkijos miestą Ščeciną. 

Atvykę burlaiviai nėra paliekami likimo valiai. Kiekvienam atplaukusiam burlaiviui yra skiriamas savanoris, kuris visą laiką informuoja įgulą apie įvairias veiklas, padeda spręsti problemas bei supažindina su miestu. 

Pirmą kartą čia savanoriaujanti Augustė koordinavo burlaivį iš Belgijos. „Visi labai draugiški, tiek įgula, tiek komanda, viskas labai gerai koordinuota ir visi turime savo laivus", – pasakojo moksleivė. Ir linksmai pridūrė: „Mes esame kaip mama ir tėtis tam pačiam laivui".

Jonas regatoje savanoriauja jau antrą kartą. Jis prižiūrėjo tris laivus, todėl jam dažnai teko pabėgioti. Jis gavo laivus iš Lenkijos ir Estijos, tad, vaikino teigimu, su jais susikalbėti nėra problema, nes visi kalba angliškai.

Taip pat jis pasakojo, jog įgulos yra labai draugiškos ir puikiai tarpusavy sutaria. Paklaustas, kuriais metais labiau patiko savanoriauti, vaikinas atsakė: „Šiais metais, palyginti su pernai, labai daug žmonių, sunkiau prasibrauti, tačiau dabar daugiau burlaivių, jie įvairesni".

Įgulos žavėjosi Klaipėda

Burlaivių regatoje dalyvauja tiek profesionali įgula, tiek praktikantai iš įvairių šalių. Belgų laive kalbinta Inesa atvyko iš Antverpeno. Ji prie regatos prisijungė išgirdusi, jog burlaivis dar ieško žmonių. „Dėl pandemijos visą laiką leidau namuose, todėl pasitaikius progai, nusprendžiau, jog reikia kažką daryti ir prisijungiau prie įgulos", – pasakojo mergina.

„Krante labai smagu, bet jūroje dažnai jaučiuosi prastai. Tačiau paskutinė kelionė buvo geresnė ir galėjau labiau pasimėgauti patirtimi", – įspūdžiais dalijosi Inesa. Jai labiausiai patiko Danės krantinės, kur daug veiksmo ir yra labai jauku. Taip pat jai patiko, jog Klaipėda nėra per daug didelis miestas, todėl čia paprasčiau judėti ir viską pamatyti.

Laivai buvo prisišvartavę prie pat barų ir naktinių klubų, kurie dirba iki ryto, todėl pailsėti įguloms gali būti sunku. Estijos burlaivio kapitonas juokavo: „Atsidūrėme prie vietinė Bermudos trikampio versijos: žmonės čia apgirsta ir pasiklysta". 

Nors triukšmas didelis, tačiau vieno Estijos burlaivio įgulos nariai sakė, jog vakare į laivą grįžta pavargę, todėl nebūna sunku užmigti. 

Kita burlaivio komandos narė iš Talino dalijosi savo patirtimi: „Kartą prieš tai taip pat buriavau į Lisaboną, bet Klaipėdoje jaukiau jautiesi, maistas čia skanesnis ir priėmimas šiltesnis.”

Negalėjo lankyti

„Baltic regatta 2021" projekto vadovė Violeta Ulevičienė sakė, kad nors nebuvo didesnių sunkumų, tačiau visada pasitaiko daug netikėtumų.

„Žmogus ateina į šventę ir mato spektaklį, o užkulisių ne. Tuo tarpu užkulisiuose yra daroma viskas, kad veiksmas nesugriūtų. Tai čia tas pats. Esi ne dalyvis, o virvučių tampytojas", – pasakojo V. Ulevičienė.

Nors šiais metais beveik visi burlaiviai neįsileido apžiūrėti laivų iš arčiau, tačiau žmonės džiaugėsi, jog burlaiviai puošia miestą ir galima grožėtis laivais. 

Alfredas iš Mažeikių sakė, kad su šeima į Jūros šventę važiuoja visada, kai tik yra proga. „Labai liūdna, nes norėčiau pamatyti burlaivių vidų", – pasakojo prie laivų sutiktas vyras. Tačiau tiek jam, tiek jo šeimai buvo smagu pasigrožėti burlaiviais ir iš toliau.

Kitas kalbintas klaipėdietis tikino, kad neįsivaizduoja Jūros šventės be burlaivių. Nors šiais metais Jūros šventę vertino vidutiniškai, tačiau pripažino, jog kasmet ji darosi vis įvairesnė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder