Klaipėdos gelbėtojai mirtį nuvijo šalin

Šių metų vasarą Baltijos jūroje, ties uostamiesčio Savivaldybės biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ prižiūrimais miesto pliažais, nenuskendo nė vienas žmogus. Sausumoje gelbėtojų atliktas prevencinis darbas pasiteisino su kaupu, nes teko gelbėti tik vieną skendusį asmenį.

Rudeniui baigiantis Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ vadovai uostamiesčio valdžioje esantiems politikams pristatinėja nuveiktus darbus. Vakar Savivaldybės tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetą su jais supažindino įstaigos direktorius Olegas Mariničius.

Šių metų vasaros sezonas uostamiestyje startavo ir baigėsi tradiciškai. Gelbėtojai paplūdimiuose dirbti pradėjo birželio 1-ąją, baigė - rugsėjo 15 d.

„Vakarų ekspresas“ ne kartą rašė, jog vasara jiems buvo tikrai „karšta“, nes darbo netrūko. Nors geru oru ne tik savaitgaliais Baltijos jūros paplūdimius nugulė tūkstančiai iš visos šalies suvažiavusių žmonių, jokių baisesnių nelaimių pajūryje neįvyko.

Daugiausiai gelbėtojai plušėjo atlikdami prevencinį darbą su saugiai prie jūros ilsėtis ar joje maudytis nenorinčiais asmenimis, perspėdami poilsiautojus dėl saulės spindulių keliamo pavojaus, padėdami patyrusiems smulkias traumas.

„Iškelta raudona vėliava, nuolat per garsiakalbį skelbiama informacija, gelbėtojai važinėja po paplūdimį ir įspėja, kad maudytis griežtai draudžiama, o žmonės vis tiek brenda į jūrą. Ir dar vaikus kartu vedasi.

Nežinau, kas lemia, gal ilgas buvimas karantine, bet tokių atsipalaidavusių poilsiautojų gelbėtojai neprisimena. Nesaugo savęs, neprižiūri ir vaikų.

Kol patys deginasi ar nenuleidžia akių nuo telefonų, šie net maudytis vieni eina„, - dar vasarą kalbėdamas su “Vakarų ekspresu„ stebėjosi patyręs gelbėtojas, “Klaipėdos paplūdimių" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Vertinant vasaros sezono rezultatus, galima drąsiai konstatuoti, jog gelbėtojai su kilusiais iššūkiais susitvarkė. Apie tai kalba ir konkretūs skaičiai. Ties „Klaipėdos paplūdimių“ prižiūrimais pliažais Baltijos jūroje nenuskendo nė vienas žmogus. Apskritai užregistruotas tik vienas skendimas. Žmogaus gyvybę gelbėtojams pavyko išsaugoti.

Medicininės pagalbos paprašė 776 paplūdimiuose poilsiavę asmenys. Penkiolikai iš jų teko kviesti greitosios medicininės pagalbos (GMP) brigadą. Medicinos personalas išgelbėjo vieno sunkiai sunegalavusio žmogaus gyvybę.

Dvylikoje gelbėjimo postų vasarą budėjo 70 gelbėtojų, keturiuose medicinos punktuose dirbo devyni bendrosios praktikos slaugytojai. Papildomas gelbėjimo postas įkurtas tarp I ir II Melnragių.

Gelbėtojai teikė ir asistento paslaugą Baltijos jūroje panorusiems išsimaudyti neįgaliesiems. Tam naudotas specialus neįgalių žmonių maudynėms pritaikytas vežimėlis. Pastarųjų įstaiga turi du.

„Klaipėdos paplūdimių“ darbuotojai nuolat, kas dvi savaites, paplūdimiuose atliko Baltijos jūros vandens ir smėlio kokybės tyrimus. Pasak O. Mariničiaus, įstaigos iniciatyva tirtas ir Danės upės vandens švarumas. Šie tyrimai nustebino, nes konstatuota, kad Danės vanduo yra gana švarus.

Įstaigai patikėtas ne tik miesto paplūdimių (nuo Girulių iki Smiltynės) ir jose esančios infrastruktūros priežiūra bei tvarkymas. Pavesta rūpintis ir Melnragės parku.

Šiemet vykdyta ir „Klaipėdos paplūdimių“ reorganizacija bei struktūros pakeitimas. Po to personalo skaičius sumažėjo daugiau nei dešimčia darbuotojų. Metinis įstaigos biudžetas - apie 835 tūkstančius eurų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder