Sėkmingai vykdė 16 bendruomenės inicijuotų vietos plėtros projektų
Dar 2015 metais Klaipėdos miesto integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupė, bendradarbiaudama su bendruomene, parengė Klaipėdos IIT VVG 2016-2022 m. vietos plėtros strategiją.
Jai pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ir Klaipėdos regiono taryba, o perėjus Vidaus reikalų ministerijos atranką strategijai įgyvendinti buvo skirta 1 493 200 Eur ES ir valstybės biudžeto lėšų, taip pat 513 600 Eur prie strategijos įgyvendinimo prisidėjo ir Klaipėdos miesto savivaldybė.
„Svarbiausi rodikliai, kurių siekiama strategijoje - gyventojų skaičiaus augimas tikslinėje teritorijoje, augantis besikuriančių verslų skaičius, populiarėjanti savanorystė. Strategijoje buvo numatyta 12 veiksmų, nukreiptų į svarbiausių tikslų pasiekimą, o projektus turėjo įgyvendinti bendruomenės, nevyriausybinės ir verslo organizacijos“, - pasakojo Klaipėdos IIT VVG projekto konsultantė Indrė Butenienė.
Siekdama įgyvendinti strategijoje užsibrėžtus tikslus, Klaipėdos integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupė 2017-2019 m. intensyviai vykdė administravimo veiklas - skelbė kvietimus teikti bendruomenės inicijuotos vietos plėtros projektinius pasiūlymus, vykdė pareiškėjų mokymus ir teikė konsultacijas.
2020 m. pabaigoje buvo sėkmingai vykdoma 16 bendruomenės inicijuotų vietos plėtros projektų, iš jų 7 verslo ir 9 socialinių paslaugų srities, o į projektų veiklas buvo įtraukti 1 206 dalyviai.
Klaipėdos senamiestyje, Senojo turgaus pašonėje, vykdant projektą „Sukurk ir įgyvendink - Klaipėdos kūrybiško verslo uostas“ 2019 m. duris atvėrė verslo skatinimo erdvė „Klaipėdos kūrybiško verslo uostas“. Čia jauniesiems verslininkams suteiktos sąlygos kurti ir plėsti kūrybinius verslus. Pradėjusieji verslą saugioje aplinkoje gali eksperimentuoti su tikrais užsakymais, klientais, tiekėjais, mokytis plėtoti verslą realiomis rinkos sąlygomis, talkinant konsultantams ir mentoriams.
Įgyvendinant strategijos priemonę „Kompleksinės paramos teikimas SVV įmonėms, įdarbinančioms socialinės rizikos asmenis“, 2020 m. prasidėjo projektas „Pabandom iš naujo“. Juo buvo siekiama motyvuoti socialinės rizikos asmenis įgyti profesinę kvalifikaciją ir, gavus pradinę paramą, lengviau įsilieti į darbo rinką. Tad projekto metu buvo įrengta praktikos vieta - erdvios, ventiliuojamos patalpos ir įsigyta būtina darbui įranga. Projekto dalyviai realiomis sąlygomis, saugiai mokosi dirbti statybų sektoriuje, kelia savo kvalifikacinius gebėjimus ir įgyja visiškai naujų žinių, praversiančių būsimame darbe.
Šiuo projektu buvo siekiama įtraukti socialinę atskirtį patiriančius jaunuolius į prasmingas atviros jaunimo erdvės ir mobilios bendruomenės veiklas. 2019 m. buvo įkurta jauki ir šiuolaikiška atvira jaunimo erdvė Minijos g., o 2020 m. įrengtas uždaras riedutininkų parkas - atvira jaunimo erdvė Klaipėdos senamiesčio prieigose, Gluosnių skg.
2020 m. buvo tęsiamos ir labai miesto bendruomenei reikalingos projekto „Novatoriškų psichosocialinių paslaugų plėtra krizę išgyvenantiems onkologiniams ligoniams ir artimiesiems“ veiklos. Projekto metu dalyviai pasinaudojo teikiamomis paslaugomis psichosocialiniuose, edukaciniuose, muzikos terapijos, biblioterapijos, kultūrinės rekreacijos, kūrybiniuose užsiėmimuose. Onkologinėmis ligomis sergantys žmonės ir jų artimieji liejo žvakes, išbandė keramikos dirbinių gamybą, siuvinėjimą, žygius dviračiais. Šios paslaugos suteikė su sunkia liga susidūrusiems žmonėms galimybę atitrūkti nuo blogų minčių, atgauti dvasios pusiausvyrą ir išsaugoti viltį.
Projektą vykdė VšĮ „Ori senatvė“. Per trejus metus buvo apmokyti 24 savanoriai, kurie pagelbėjo teikiant bendrąsias ir specialiąsias socialinės priežiūros paslaugas. 2020 m. buvo suorganizuoti 4 kaniterapijos užsiėmimai, 3 meno terapijos užsiėmimai, aplankyti 9 muziejai, iš jų 3 ne Klaipėdos mieste (išvykos į Telšius, Šiaulius ir Anykščius) bei suorganizuoti 4 savipagalbos grupių susitikimai.
Įgyvendinant projektą „Prevencinių veiklų organizavimas socialinę atskirtį patiriantiems vaikams ir jaunuoliams“ buvo parengta 10 savanorių, įsigyta visa projekte numatyta edukacinėms veikloms vykdyti įranga (krosnis keramikai, žiedimo staklės, nešiojamasis kompiuteris su programine įranga, šaldytuvas, indaplovė, šaldiklis bei buitinė įranga). Projekto dalyviams buvo suorganizuota 20 išvažiuojamųjų edukacinių išvykų ir 20 maisto ruošos dirbtuvių, kuriomis buvo siekiama skatinti vaikų tinkamus mitybos ir higienos įpročius, savarankiškumą, bendradarbiavimą ir bendrumo jausmą.
Su išsamia vietos plėtros strategijos ataskaita galima susipažinti internetiniame tinklalapyje www.klaipedosvvg.lt/news/klaipedos-m-iit-vvg-ataskaita-uz-2020-m/
Užsakymo numeris - 292259
Rašyti komentarą