„Šviesa, kuri veda laivus į saugų uostą“: Projekto tikslas – ugdyti vaikų pilietiškumo ir tautiškumo jausmą
(2)iems metams paminėti Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“ „Boružėlės“ skyriaus priešmokyklinės grupės „Drugeliai“ mokytojos Regina Chochulia ir Inesa Raudonė nuo 2024 m. sausio 8 d. iki 2024 m. vasario 23 d. organizavo respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, pedagogų ir vaikų tėvų kūrybinių darbų projektą „Šviesa, kuri veda laivus į saugų uostą“, skirtą švyturių metams paminėti.
Projekto tikslas – ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pilietiškumo ir tautiškumo jausmą įtvirtinant Lietuvos, kaip jūrinės valstybės sampratą, kuriant kelią laivams rodančius navigacinius ženklus – Švyturius, papasakojant jų istorijas.
Vaikai kartu su mokytojomis ar tėveliais (globėjais, rūpintojais) domėjosi Lietuvos jūriniais (Nidos, Juodkrantės, Klaipėdos ir Šventosios) ir Kuršių marių (Pervalkos, Ventės rago ir Uostadvario) švyturiais.
Pasitelkę IKT susipažino su švyturių istorijomis, sužinojo, kad Šiaurinio molo gale stovėjo Baltasis švyturys, jame degė raudonos spalvos šviesa.
Baltasis švyturys buvo dažomas balta spalva ir buvo vienas gražiausių Klaipėdoje buvusių švyturių. Sunaikintas - baigiantis Antrajam pasauliniam karui, 1945 m. sausį.
Baltasis švyturys buvo lankomiausias uostamiesčio traukos ir fotografavimosi objektas tiek klaipėdiečiams, tiek svečiams iš užsienio.
Su jo atvaizdu buvo leidžiami pašto ženklai, apie jį rašė Vokietijos laikraščiai, tiek tarpukariu, tiek Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, buvo spausdinamas ant pinigų.
Baltasis švyturys įkūnija senąją Klaipėdą ir yra mūsų pagarbos istorinei atminčiai ženklas.
Vaikai kūrė, konstravo švyturius iš įvairių priemonių (antrinių žaliavų, kartono dėžių, pakuočių, statybinės, gamtinės ir kitų medžiagų).
Prie savo originalaus švyturio pridėjo trumpą palinkėjimą, skirtą švyturiui.
Nekantriai laukėme į surengtą parodą atkeliaujančių švyturių nuotraukų ir palinkėjimų. Sulaukėme 173 įvairia technika sukurtų „Švyturių“ nuotraukų ir šiltų, nuoširdžių, prasmingų palinkėjimų švyturiui.
Kai kurios mokytojos parašė kaip įgyvendino projektą su savo ugdytiniais bei jų tėveliais, negailėjo šiltų žodžių projekto „Šviesa, kuri veda laivus į saugų uostą“ organizatorėms, Švyturių metų paskelbimo iniciatoriams.
Projekte dalyvavo vaikai, tėvai, mokytojos ir mokytojų padėjėjos iš Anykščių, Baisogalos, Kėdainių, Klaipėdos, Krekenavos, Kupiškio, Lazdijų, Neringos, Panevėžio, Plutiškių, Radviliškio, Raseinių, Rietavo, Šiaulių, Šilutės, Tauragės, Telšių, Vilniaus, Utenos, Zarasų.
Tokie projektai puiki galimybė mokytis ir geriau pažinti save bei kitus, visiems kartu prisidėti prie savo tautos vertybių puoselėjimo.
Džiaugiamės ir didžiuojamės savo kraštu, savo miestu, džiaugiamės, kad Klaipėda turi tą savitumą, kuris žavi Lietuvos žmones.
Švyturių metų paskelbimas Klaipėdoje tapo puikia proga papasakoti Švyturių istorijas Lietuvos vaikams, jų tėvams ir mokytojams, geriau pažinti jūrinę kultūrą.
Regina Chochulia, priešmokyklinio ugdymo mokytoja, Jolita Zabitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Rašyti komentarą