Diana Stankaitienė nusitaikė į Seimo nario kėdę

Diana Stankaitienė turės susimokėti savivaldybei

(7)

Uostamiesčio savivaldybės ir buvusios Klaipėdos socialinės paramos centro vadovės Dianos Stankaitienės ginče dėl jos atleidimo teismas priėmė valdžiai palankų sprendimą, už kurį buvusi įstaigos vadovė dar turės ir susimokėti 7,6 tūkst. eurų.

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas tenkino savivaldybės prašymą bei atmetė D. Stankaitienės reikalavimus panaikinti jai nepalankius mero potvarkius, kuriais remiantis ji buvo atleista.

 „Potvarkiai priimti iš esmės įvertinus visą turimą informaciją, vadovaujantis kompetentingų institucijų išvadomis, kurios byloje nepaneigtos kitais leistinais įrodymais, atsižvelgus ir į atsakovės (D. Stankaitienės - Aut. past.) paaiškinimus, kuriuose ji pati kai kuriuos pažeidimus pripažino“, - konstatavo teismas balandžio 11-osios nutartimi, kuri įsigaliojo iš karto po paskelbimo.

 Nutartis taip pat įpareigojo D. Stankaitienę savivaldybei atlyginti 7,6 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidas dviejų instancijų teismuose.

Apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmai vasario 6-ąją nusprendė potvarkius naikinti, tačiau apygardos teismas po savivaldybės apeliacinio skundo šią sprendimo dalį ketvirtadienį panaikino: „Pirmosios instancijos teismas be teisinio ir faktinio pagrindo pripažino, jog potvarkiai yra neteisėti“.

Ir Klaipėdos apygardos teismo nutartį dar galima skųsti.

Nutartimi taip pat išaiškinta, kad įsiteisėjus teismo sprendimui darbo ginčo byloje galios netenka pernai liepą Valstybinės darbo inspekcijos darbo ginčų komisijos sprendimas naikinti potvarkius bei įpareigoti Klaipėdos merą iš naujo atlikti D. Stankaitienės 2022-ųjų veiklos vertinimą.

Ginčytinais potvarkiais, kurie priimti 2022-ųjų rugpjūtį ir 2023-iųjų kovą, nepalankiai įvertinta D. Stankaitienės veikla 2022 metais, taip pat nustatyti jos darbo pažeidimai, skirtas įspėjimas, panaikinta kintamoji algos dalis.

D. Stankaitienė bando įrodyti, kad potvarkiai yra nepagrįsti ir siekia pakartotinio jos veiklos vertinimo, taip pat prisiteisti iš savivaldybės 10 tūkst. eurų neturtinę žalą, kurią ji grindžia patikrinimų metu patirtais neigiamais išgyvenimais, negautu palaikymu ir pagalba, bei nuolatiniais priekaištais, reikalavimais pasiaiškinti. 

Nuo 2001-ųjų centrui vadovavusi D. Stankaitienė buvo atleista šiemet vasarį praradus ja pasitikėjimą

. Tokį sprendimą priėmusi savivaldybė rėmėsi įstaigos audito rezultatais - jie rodė, jog Socialinės paramos centre lėšos naudotos ne tarnybos reikmėms, o įstaigai padaryta  daugiau nei 22 tūkst. eurų žala.

Įtarus, kad klastojant kelionės lapus pasisavinti pinigai, patikrinimo duomenys perduotos teisėsaugai, policijoje dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder