Pagrindinis šios sistemos tikslas – pašalinti teršalus, kurie gali būti kenksmingi žmonėms, gyvūnams, augalams ar ekosistemoms, užtikrinant, kad į aplinką išleistas vanduo yra saugus ir nekenksmingas.
Nuotekų valymo sistemos būtinos tiek urbanizuotose teritorijose, tiek pramonės srityse, norint išlaikyti švarią aplinką ir apsaugoti visuomenės sveikatą.
BioTornado valymo įrenginiai yra pažangi technologija, naudojama nuotekų valymui tose vietovėse, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos sistemos.
Jų veikimo principas susideda iš kelių etapų ir pagrįstas biologiniais procesais, kuriuose naudojami teršalus pašalinti padedantys mikroorganizmai.
Pirminis nuotekų apdorojimas
Pirmame valymo etape nuotekos į BioTornado sistemą patenka per įleidimo angą ir praeina per mechaninius filtrus.
Šie filtrai sulaiko didesnes kietąsias daleles, smėlį, šiukšles ir kitus neorganinius teršalus.
Filtravimo etape sudėtingos organinės medžiagos suskaidomos į paprastesnes formas ruošiantis kitam apdorojimo etapui.
Šis procesas užtikrina, kad vėlesni etapai būtų efektyvesni, nes pašalinamos kietosios medžiagos, kurios galėtų užkimšti įrenginius.
Bioreaktoriaus zona
Šiame etape nuotekos patenka į bioreaktorių su specialiai parinktais mikroorganizmais (bakterijomis, grybais), gebančiais skaidyti organinius teršalus ir tam tikras chemines medžiagas.
Šie mikroorganizmai auga ant tam tikros terpės, pavyzdžiui, biofiltrų ar kitų substratų, kurie užtikrina optimalų sąlytį su teršalais.
Mikroorganizmai sukuria metabolinę reakciją, kuriai vykstant suskaidomos nuotekose esančios organinės medžiagos (riebalai, baltymai, angliavandeniai).
Atsižvelgiant į sistemos konstrukciją, BioTornado nuotekų valymo įrenginiai gali vykdyti anaerobinį (be deguonies) arba aerobinį (su deguonimi) procesus.
Anaerobinis procesas – tai biocheminė reakcija, vykstanti aplinkoje, kurioje nėra arba yra labai mažai deguonies.
Šio proceso metu mikroorganizmai skaido organines medžiagas (pvz., maisto atliekas, nuotekas) į paprastesnes, tokias kaip metanas, anglies dioksidas, vandenilis ir organinės rūgštys.
Anaerobinis procesas dažnai naudojamas nuotekų valymo įrenginiuose, biodujų gamyboje ir atliekų perdirbimo sistemose.
Kadangi nereikalauja deguonies, gali vykti uždaruose rezervuaruose ar kitose sandariose aplinkose, kur deguonies patekimas yra ribotas.
Anaerobiniai procesai dažnai naudojami kai reikia pašalinti specifinius teršalus, pvz., sieros junginius.
Aerobinis procesas skirtas plačiam organinių medžiagų (pvz., nuotekų, atliekų) skaidymui. Jis vyksta aplinkoje, kurioje pakankamai deguonies. Rezultatas – paprastesni junginiai, tokie kaip anglies dioksidas, vanduo ir biomasė.
Aerobiniai procesai plačiai taikomi nuotekų valymo įrenginiuose, kompostavimo sistemose ir kituose biologinio valymo procesuose.
Dėl deguonies dalyvavimo šiuose procesuose aerobinis skaidymas yra greitesnis ir efektyvesnis nei anaerobinis, todėl dažnai naudojamas organinių teršalų šalinimui iš aplinkos.
Antrinis nuotekų apdorojimas
Po biologinio apdorojimo nuotekos nukreipiamos į antrinius rezervuarus, vadinamus skaidrinimo zona, kurioje gravitacija atskiria vandenį nuo dumblo. Sunkesnis dumblas nusėda apačioje ir yra pašalinamas, o išvalytas vanduo surenkamas į kitą skyrių.
BioTornado valymo sistema išvalytas vanduo atitinka Skandinavijos nuotekų standartus ir griežtus Europos Sąjungos saugos, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Išvalytą vandenį galima naudoti buityje, pvz., dirvožemio laistymui arba saugiai išleisti į aplinką.
Nuotekų valymo procesai BioTornado vyksta ratu. Tai yra, nuotekos filtruojamos daug kartų vis iš naujo pakartojant tam tikrus etapus ar visą apdorojimo procesą. Tokiu būtų užtikrinamas maksimalus rezultatas.
Siekiant padidinti valymo efektyvumą, BioTornado sistemoje gali būti naudojami papildomi procesai, tokie kaip filtravimas per smėlį, aktyvuotą anglį ar kitas medžiagas, gebančias pašalinti likusius teršalus.
Išvalytų nuotekų išleidimas
Išvalytas ir kokybės standartus atitinkančias nuotekas galima išleisti į aplinką arba pakartotinai naudoti, pvz., vejos laistymui, pramoniniuose procesuose ar grįžtamojo vandens sistemose.
Bioreaktoriuje susidaręs dumblas surenkamas į atskirą talpą. Jį taip pat galima naudoti buityje, pvz., dirvožemio tręšimui, arba toliau apdoroti anaerobiniuose virintuvuose, siekiant sumažinti jo kiekį ir gauti biomasę ar biokurą.
Pagrindiniai BioTornado valymo įrenginių privalumai
Pažangi BioTornado technologija pašalina platų teršalų spektrą, įskaitant organines medžiagas, azotą, fosforą, sunkiuosius metalus ir mikroteršalus.
Valymui nenaudojamos cheminės medžiagos, todėl sumažėja antrinių atliekų kiekis. Ilgaamžę ir mažai priežiūros reikalaujančią sistemą galima pritaikyti įvairioms nuotekų apimtims ir tipams.
BioTornado nuotekų valymo įrenginys yra tvarus ir inovatyvus sprendimas, naudojantis biologinius procesus ir užtikrinantis aukštą aplinkos apsaugos lygį.
Rašyti komentarą