Festivalyje "Vaikai yra vaikai" paminėta Globėjo diena

Šeštadienį, liepos 2-ąją, Klaipėdoje, prie PC "Studlendas" vyko antrasis nacionalinis Lietuvos globojančių šeimų vasaros festivalis „Vaikai yra vaikai“.

Šis festivalis vainikavo vaikų globos savaitės renginius, vykusius birželio 27 – liepos 3-ąją dienomis.

"Ši šventė skirta paminėti Globėjo dieną, pasveikinti ir pagerbti vaikų globėjus, kaip sveikiname mamas su Mamos, tėčius su Tėvo diena. Globėjai kai kuriose šeimose yra vieninteliai suaugę asmenys, atsakingi už vaiką. Kad jie nebūtų palikti nuošalyje nuo šeimos, nuo 2015 m. pirmą liepos sekmadienį pradėta minėti Globėjo diena.

Antrus metus šiai dienai paminėti rengiamas festivalis "Vaikai yra vaikai". Pernai jis vyko Kaune, o šiemet perduota estafetė organizuoti  Klaipėdai.

Organizavome visus metus. Deja, nepavyko užsakyti gero oro", - dėl lietaus kiek apgailestavo BĮ Klaipėdos miesto vaiko ir šeimos gerovės centro direktorė Rita Bratėnaitė-Vitkienė ir Globos centro vedėja Daiva Žibienė. 

Tačiau iš tiesų lietus visai nesutrukdė ir negadino puikios nuotaikos ir šventinės atmosferos.

Renginyje dalyvavo globojančios šeimos iš Lietuvos ir Ukrainos, 60  globos centrų ir savivaldybių atstovai iš visos Lietuvos.

Į uostamiestį atvykusius globėjus pasveikino: Klaipėdos miesto savivaldybės meras  Vytautas Grubliauskas, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

Kiekvienas globos centras į festivalį atvyko su savo globojančių šeimų bendruomene ir pristatė paruoštas veiklas.

Visi renginio dalyviai įsitraukė į bendrą šokį, stebėjo Monique bei Vido Bareikio pasirodymus.

Vaikus džiugino daugybė įvairių pramogų: buvo galima pūsti muilo burbulus, spalvinti tikrą automobilį, gaiminti draugystės apyrankes. Festivalį vainikavo teatralizuotas šventės uždarymas su Klaipėdos jaunimo teatro trupe „Taškas“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder