Prasidėjo XXIII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas

Gegužės 16 dieną Klaipėdoje prasidėjo XXIII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas, vyksiantis iki gegužės 19 dienos Klaipėdos koncertų salėje bei Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Konkurso programoje taip pat numatyta virš 10 konkurso dalyvių koncertų Klaipėdoje, Palangoje, Kretingoje ir Plungėje.

Tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas daugiau nei 48 metus augintas Klaipėdos miesto chorvedžių, vėliau Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ išsiplėtojo iki tarptautinio chorų konkurso.

Jo kūrėjų ir pagrindinių organizatorių – doc. Vytauto Blūšiaus, doc. Roberto Varno, prof. Algio Zaboro ir dabartinės Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pastangomis, konkursas tapo solidus chorinės kultūros reiškinys, turintis savas tradicijas, sukaupęs didžiulę patirtį, yra pripažintas tarptautinis chorinio žanro renginys ne tik Lietuvoje, bet ir už Europos ribų.

Anot organizatorių, šiemet konkurse dalyvauja per 20 kolektyvų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Švedijos, Ganos, Angolos, Kongo Demokratinės Respublikos ir Lietuvos.

Konkurso vertinimo komisijos darbe dalyvauja žymūs Lietuvos ir užsienio chorvedžiai. Tarp jų - vienas žymiausių lenkų sakralinės ir chorinės muzikos atstovų pasaulyje, choro dirigentas ir kompozitorius prof. dr. Paweł Łukaszewski, kuris pirmininkauja konkurso komisijai.

Konkurso metu bei koncertuose žiūrovai išgirs šiuos garsius užsienio chorus: moterų chorą „Korallerna“ iš Švedijos, vieną garsiausių vaikų chorų iš Ukrainos - Kijevo Holosiivskio rajono vaikų ir jaunimo kūrybos namų vaikų chorą „Lastivka“, žymų akademinį mišrų chorą iš Varšuvos technologijos universiteto, puikų Rygos technikos universiteto mišrų chorą „Vivere“ bei Latvijos kultūros akademijos mišrų chorą „Sōla“ ir daugelį kitų.

Konkurse turėtų dalyvauti kolektyvai ir iš itin tolimų pasaulio kraštų: Ganos, Angolos ir Kongo Demokratinės Respublikos. Tačiau kol kas organizatoriai nėra tikri, ar jie apskritai atvyks.

Lietuvą chorų konkurse atstovauja Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos choras „Ave vita“ ir jaunatvišką Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“, o Klaipėdą - Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“.

Tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso pirmas turas prasidėjo gegužės 17 dieną ir tęsis iki sekmadienio. Vienas iš pagrindinių konkurso organizatorių maestro Algirdas Šumskis teigė, kad įspūdingiausias konkurso etapas vyks šeštadienį, gegužės 18 dieną nuo 9.30 iki 14.30 valandos, kur Klaipėdos koncertų salėje skambės A kategorijos mišrūs chorai.

Konkurso Didžiojo ir Mažojo gintaro prizų rezultatų skelbimas, laureatų apdovanojimas bei specialiųjų prizų įteikimas vyks gegužės 19 dieną 16 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Be konkurso ir koncertų, Klaipėdos koncertų salėje gegužės 19 d. 9.30 val. vyks diskusija - seminaras prie apvalaus stalo, kurį ves konkurso vertinimo komisija. Seminare laukiami konkurso dalyviai, choro dirigentai, muzikos mokytojai bei visi, norintys daugiau sužinoti apie pasaulio ir Europos chorinę muziką bei jos aktualijas. Visi konkurso renginiai yra nemokami ir prieinami plačiam auditorijos ratui.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder