Kuo skiriasi sveika meilė nuo nesveikos

Sveikuose santykiuose partneriai jaučiasi mylimi, priimti, suprasti. Jie nuoširdžiai rūpinasi vienas kitu, siekia save realizuoti profesionaliai, gerinti gyvenimo lygį. Jie kartu leidžia laisvalaikį, tačiau tuo pat metu kiekvienas gali turėti savo draugų ir pomėgių.

Tačiau apie tokią meilę retai filmuojami filmai ir rašomos knygos. Dažniausiai meno kūriniai romantizuoja būtent nesveiką meilę – kupiną kančių, pavydo, nuoskaudų, išdavysčių. Kaip suprasti, kad santykiai kuriami ant nesveiko, neurotiško prisirišimo pagrindo, o ne iš abipusės pagarbos?

Nesveikos meilės simptomai

Potraukis įgauna kraštutines formas, pavirsta tikru apsėdimu. Visos mintys sukoncentruotos į vieną objektą, kyla aštrus noras jį turėti, juo disponuoti.

Pavydo manija. Visur įžvelgiami partnerio neištikimybės požymiai. Pavyzdžiui, jei jis paprasčiausiai gatvėje pasisveikino su draugu ar pasikalbėjo telefonu su kolege.

Visas laikas skiriamas meilės objektui: nesveikai mylintis žmogus gali atsisakyti savo pomėgių, mesti darbą, kad tik galėtų visą laiką būti šalia mylimosios/mylimojo.

Pagalba suvokiama kaip meilės apraiška. Ypač nuo to „kenčia“ moterys: jos įsimyli žmones, kurie joms kažkada kažkaip padėjo.

Noras kontroliuoti partnerį – kiekvieną jo judesį, uždarbį, bendravimą.

Polinkis sukoncentruoti dėmesį tik į teigiamus arba tik į neigiamus mylimo žmogaus aspektus.

Perdėtas džiaugsmas, atsiradus galimybei susisiekti su dievinamu objektu, nesvarbu, ar tai būtų susirašinėjimas, pokalbis telefonu ar asmeninis susitikimas.

Dar viena nesveikos meilės apraiška – įkyrus persekiojimas.

Kaip gydoma nesveika meilė?

Apsėstais kitu žmogumi gali tapti tie, kurie turi psichikos sutrikimų ir jais užsiimtų turėtų atitinkami specialistai.

Visais kitais atvejais priežastimi gali tapti įvairios psichologinės traumos, pernelyg žema ar aukšta savivertė, čionai pakaks psichologo konsultacijos.

Kai įkyrus, savo meilės objektą persekiojantis žmogus pradeda savo garbinimo objektui grasinti, laikas kreiptis į policiją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder