Pasyviai agresyvūs žmonės: kaip juos atpažinti?

Pasyviai agresyvus pašnekovas, kolega ar gyvenimo draugas – nelengvas išbandymas. Jis niekada nepasakys atvirai, kad kažkas ne taip, ilgai kankins jus, versdamas atspėti, ką jis galvoja ar jaučia.

Pagrindinė pasyviojo agresoriaus savybė – pykčio slopinimas. Jame kaupiasi daug nuoskaudų, pykčio, agresijos, bet jis nemoka ir bijo išreikšti negatyvių jausmų. Toks žmogus niekada nepasakys tiesiai, ko jis nori, kas jam nepatinka. Jis subtiliai vengs konfliktų, kankins nutylėjimais, užuominomis ir lauks, kol jūs patys atspėsite, dėl ko jis įsižeidė.

Kurį laiką toks personažas gali atrodyti esąs geras partneris: nesibara, nerėkia, su viskuo sutinka. Tačiau tai, kas užslėpta, vis tiek išlenda į paviršių ir tampa santykių košmaru. Tokio tipo giminaitis, kolega ar draugė taip pat gali gerokai iškankinti.

10 pasyviojo agresoriaus požymių

1. Jis nesako „Ne“.

Jis nepasakys tiesiai, kas jam nepatinka, ko jis nenori ir ko jis nedarys. Jis palinksės galva, su viskuo sutiks, bet nepadarys. „Pamirš“ arba suras kliūčių nedaryti tam, ko nenori.

2.. Jis sabotuoja.

Jeigu darbe jam davė užduotį, kuri nepatinka arba kuriai nesijaučia esąs kompetentingas, jis neprisipažins, bet vilkins ir sabotuos darbą iki paskutinės akimirkos.

3. Jis vengia tiesioginės konfrontacijos.

Net jausdamasis įžeistas iki sielos gelmių, pasyvus agresorius to nepasakys tiesiai, o siųs painias užuominas, kurios turi parodyti, koks skriaudikas yra žiaurus, nesupratingas ir bejausmis.

4. Jis slopina pyktį.

Jis mano, kad bet kokius nesutarimus, nepasitenkinimą, pyktį ir nuoskaudas geriau nuslėpti ir neišreikšti. Jis labiausiai bijo atviro konflikto. Taip būna tiems, kuriuos vaikystėje barė už bet kokių jausmų parodymą ar kurie augo emocionaliai nestabilioje šeimoje, kur vyko nuolatiniai barniai.

5. Jis neprisipažins, ką iš tikrųjų jaučia.

Įsitikinęs dėl stiprios neigiamų emocijų jėgos, pasyvusis agresorius stengiasi jų demonstruoti. Jam geriau nuslėpti jausmus, nei gadinti santykius ar pasirodyti piktam. Jeigu jo paklausite, kas atsitiko, jis atsakys, kad nieko.

6. Jis žaidžia tylėjimo žaidimą.

Supykęs toks partneris nesikalba. Jis gali nepratarti nė žodžio kelias valandas, dienas, savaites, neatsakinėti į klausimus. Taip jis stengiasi nubausti kitą, kad tas suprastų, jog padarė kažką ne taip.

7. Jis provokuoja jūsų pyktį.

Ir atviro dialogo vengimas, ir tylėjimo savaitės, ir nesuprantamos užuominos anksčiau ar vėliau sukelia partneriui pyktį ir jis pratrūksta. O pasyvusis agresorius to tik ir siekė (galbūt nesąmoningai). Dabar jis gali laikyti jus blogu, piktu ir kaltinti dėl visko.

8. Jis manipuliuoja

Pasyvusis agresorius nuolat stengiasi kitam sukelti gailestį arba kaltės jausmą. Pasakyti tiesiai, ko jis nori, jam taip pat neįmanoma, kaip pasakyti „Ne“. Kai jam ko nors reikia, jis siekia tai gauti sudėtingais aplinkiniais keliais. Užuot paprašęs padėti jam pernešti sunkią dėžę, jis ims vardyti visas savo ligas, dejuoti ir skųstis.

9. Jis daro kiaulystes už nugaros.

Jis dedasi mielas, geras ir stengiasi patikti kitiems. Tačiau neišreikštas pyktis niekur nedingsta. Vengdamas tiesioginės konfrontacijos, toks žmogus ieškos slaptų keršto būdų, kenks iš pasalų, platins gandus, skųs, gadins kito reputaciją.

10. Jis perkelia kitam atsakomybę.

Kaip pastebėjote, pasyviam agresoriui būdinga infantili elgsena. Jis nesijaučia savo likimo šeimininkas, nuolat kaltina kitus, likimą, aplinkybes dėl savo situacijos. Jis nesielgia kaip subrendęs, suaugęs žmogus Ir jūs net nepajuntate, kaip tampate atsakingi už visas jo nesėkmes, nes buvote nedėmesingi, nesupratote, neatspėjote, ko jis nori, neužjautėte, nepadėjote.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder