7 būdai, kaip išgydyti skydliaukę ir pagreitinti medžiagų apykaitą

Pasak Klivlando klinikos, jūsų medžiagų apykaita niekada nenutrūksta ir yra energijos šaltinis pagrindinėms organizmo funkcijoms. Šios funkcijos apima kvėpavimą, kraujotaką, temperatūros ir hormonų lygio reguliavimą bei maisto virškinimą.

Kitaip tariant, norite, kad šis procesas vyktų sklandžiai. Skaitykite toliau ir sužinokite septynis būdus, kaip palaikyti sveiką skydliaukę ir gerą medžiagų apykaitą:

1 Sumažinkite stresą

Stresas įvairiais būdais kenkia mūsų sveikatai. Jis gali sukelti galvos skausmus, padidinti kraujospūdį, paveikti lytinį potraukį ir susilpninti imunitetą - ir tai tik pradžiai.

Lėtinis stresas taip pat gali paveikti skydliaukės funkciją, nes trikdo hormonų sintezę, sako Kumaras, kuris rekomenduoja meditaciją ir gilų kvėpavimą kaip du iš daugelio dalykų, kuriuos galite išbandyti, kad sumažintumėte stresą.

2 Padidinkite cinko kiekį

"Cinko trūkumas gali padidinti hipotirozės išsivystymo tikimybę, nes cinkas reguliuoja imuninę sistemą ir skydliaukę", - pataria Kumaras, kuris įvardija tokius maisto produktus kaip austrės, kiauliena, vištiena, pupelės, riešutai ir pilno grūdo produktai, kuriuose gausu cinko.

Tik nepamirškite jų suvartoti per daug, nes per didelis cinko kiekis gali sukelti vario trūkumą.

3 Rūpinkitės žarnynu

Sveikas žarnynas yra labai svarbus mūsų gerovei beveik per daug aspektų, kad juos būtų galima suskaičiuoti, įskaitant smegenų sveikatą ir skydliaukės funkciją.

"Kadangi didžioji imuninės sistemos dalis yra žarnyne, labai svarbu pagerinti žarnyno funkciją keičiant gyvenimo būdą", - sako Kumaras, kuris rekomenduoja keletą būdų, kaip pagerinti žarnyno sveikatą, įskaitant probiotikų vartojimą ir žarnynui palankią mitybą.

4 Valgykite sveiką maistą

Išbraukę iš savo raciono apdorotą ir nesveiką maistą, galite pagerinti medžiagų apykaitą (be kitų privalumų; per didelis nesveiko maisto kiekis gali padidinti demencijos riziką).

"Kai išmoksite aptikti ir pašalinti pažeidėjus, pastebėsite, kad jūsų sveikata pastebimai pagerėjo", - pažymi Kumaras.

"Perdirbtas maistas taip įsišaknijęs mūsų kasdieniame gyvenime, kad gali atrodyti, jog jo atsisakyti yra nelengva užduotis."

5 Vartokite daugiau jodo

Galbūt nežinote, kuriuose maisto produktuose yra jodo; tai valgomoji (joduota) druska, žuvis ir vėžiagyviai, pieno produktai, vištiena ir jautienos kepenys.

"Jodo trūkumas yra viena iš dietinių hipotirozės priežasčių, - aiškina Kumaras. "Jodas yra būtinas optimaliai skydliaukės funkcijai. Vartojant reikiamą jo kiekį, galima jį padidinti."

6 Pakankamai miegokite

Kaip jau minėta, stresas gali neigiamai paveikti skydliaukės sveikatą, o "nepakankamas miegas gali padidinti streso naštą jūsų organizmui", - įspėja Kumaras.

"Pirmenybę teikiant kokybiškam miegui, labai svarbu atkurti skydliaukę. Yra keletas būdų, kaip geriau išsimiegoti, įskaitant miego režimo nustatymą ir kofeino vartojimo per dieną sumažinimą."

7 Pratimai

Pagerėjusi skydliaukės sveikata ir pagreitėjusi medžiagų apykaita - tai tik dvi puikios priežastys reguliariai sportuoti (kartu su kitais privalumais, pavyzdžiui, smegenų sveikata).

Kumaras rekomenduoja pasipriešinimo treniruotes, kurios padeda palaikyti skydliaukės sveikatą, pažymėdamas, kad ši veikla "prisideda prie raumenų augimo, o tai netiesiogiai veikia skydliaukės funkciją".

Kumaras priduria, kad "fiziniai pratimai taip pat gali padėti žmonėms reguliuoti svorį. Daugelis hipotireoze sergančių asmenų nerimauja dėl savo svorio, nes dėl šios ligos sulėtėja medžiagų apykaita, todėl sunkiau numesti ar išlaikyti svorį".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder