8 geriausi svorio metimo gėrimai

Tam tikri gėrimai, vartojami kartu su sveikos gyvensenos pokyčiais, veiksmingiau nei kiti skatina svorio metimą.

1. Žalioji arbata

Žalioji arbata dažnai siejama su sveikata, ir ne veltui.

Joje ne tik gausu naudingų antioksidantų ir kitų galingų maistinių medžiagų, bet ji taip pat yra vienas veiksmingiausių gėrimų, padedančių numesti svorio.

Kelių tyrimų metu įrodyta, kad geriant žaliąją arbatą mažėja kūno svoris ir kūno riebalai.

Atlikus 14 tyrimų apžvalgą nustatyta, kad žmonės, 12 savaičių gėrę didelės koncentracijos žaliąją arbatą, numetė vidutiniškai nuo 0,44 iki 7,7 svarų (nuo 0,2 iki 3,5 kg) daugiau nei tie, kurie žaliosios arbatos negėrė.

Pažymėtina, kad ši nauda siejama su žaliosios arbatos preparatais, kuriuose yra didelis kiekis katechinų - antioksidantų, galinčių padidinti riebalų deginimą ir pagreitinti medžiagų apykaitą.

Matcha yra žaliosios arbatos rūšis, kurioje katechinų yra daugiau nei žaliojoje arbatoje be lapelių, todėl ji yra geras pasirinkimas lieknėjant.

Vieno tyrimo metu nustatyta, kad moterys, kurios per dieną suvartodavo po 3 g matcha, fizinio krūvio metu labiau degino riebalus, palyginti su moterimis, kurios negerdavo matcha.

Be to, žaliojoje arbatoje yra kofeino, kuris gali padėti skatinti svorio metimą, nes didina energijos lygį ir gerina darbingumą sportuojant.

Be to, žmonės, geriantys žaliąją arbatą, paprastai turi mažesnį kraujospūdį ir mažesnę riziką susirgti tokiomis ligomis kaip širdies ligos, tam tikros vėžio rūšys ir diabetas.

2. Kava

Kavą žmonės visame pasaulyje vartoja energijos lygiui padidinti ir nuotaikai pakelti.

Taip yra todėl, kad kavoje yra kofeino - medžiagos, kuri organizme veikia kaip stimuliatorius ir gali būti naudinga lieknėjant.

Kava gali sumažinti energijos suvartojimą ir pagreitinti medžiagų apykaitą, o tai gali padėti numesti svorio.

Vieno tyrimo, kuriame dalyvavo 33 antsvorio turintys suaugusieji, metu nustatyta, kad tie, kurie gėrė kavą, kurioje yra 6 mg kofeino vienam kūno svorio kilogramui, iš viso suvartojo gerokai mažiau kalorijų nei tie, kurie gėrė mažiau kofeino arba visai jo nevartojo.

Keliuose kituose tyrimuose taip pat įrodyta, kad kofeino vartojimas gerina medžiagų apykaitą ir skatina riebalų deginimą.

Kavos mėgėjams taip pat gali būti lengviau išlaikyti sumažėjusį svorį ilgą laiką.

Atlikus tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 2600 žmonių, nustatyta, kad tie, kuriems ilgainiui pavyko išlaikyti sumažėjusį svorį, gėrė gerokai daugiau kofeino turinčių gėrimų nei kontrolinė grupė.

3. Juodoji arbata

Kaip ir žaliojoje arbatoje, juodojoje arbatoje yra junginių, kurie gali skatinti svorio mažėjimą.

Juodoji arbata - tai arbatos rūšis, kuri buvo labiau oksiduota (veikiama oro) nei kitų rūšių arbatos, todėl jos skonis yra stipresnis, o spalva - tamsesnė.

Juodojoje arbatoje yra daug polifenolių, įskaitant polifenolinių junginių grupę, vadinamą flavonoidais. Polifenoliai yra galingi antioksidantai, kurie gali padėti sumažinti kūno svorį.

Tyrimai parodė, kad juodojoje arbatoje esantys polifenoliai skatina svorio mažėjimą, nes mažina suvartojamų kalorijų kiekį, skatina riebalų skaidymą ir skatina draugiškų žarnyno bakterijų augimą.

111 žmonių tyrimas parodė, kad tie, kurie tris mėnesius kasdien gėrė po 3 puodelius juodosios arbatos, numetė daugiau svorio ir labiau sumažino liemens apimtį, palyginti su kontroline grupe.

Kito tyrimo, kuriame dalyvavo 2734 moterys, metu nustatyta, kad tų moterų, kurios vartojo daugiau flavonoidų turinčių maisto produktų ir gėrimų, pavyzdžiui, juodosios arbatos, kūno riebalų ir pilvo riebalų kiekis buvo gerokai mažesnis nei moterų, kurios su maistu vartojo mažiau flavonoidų.

4. Vanduo

Vienas iš paprasčiausių būdų pagerinti bendrą sveikatą - padidinti suvartojamo vandens kiekį.

Geriant daugiau vandens taip pat gali būti naudinga jūsų liemeniui, nes išlaikysite sotumą tarp valgymų ir padidinsite sudeginamų kalorijų skaičių.

Tyrimai rodo, kad vandens gėrimas prieš valgį gali padėti sėkmingai sumažinti kalorijų kiekį ir numesti svorio.

Atlikus tyrimą su 48 antsvorio turinčiais suaugusiaisiais nustatyta, kad tie, kurie laikydamiesi mažai kalorijų turinčios dietos prieš valgį išgėrė 500 ml (17 uncijų) vandens, per 12 savaičių numetė 44 % daugiau svorio nei tie, kurie prieš valgį vandens negėrė.

Geriant šaltą vandenį padidėja energijos sąnaudos ramybės būsenoje, t. y. kalorijų skaičius, kurį sudeginate poilsio metu.

Pavyzdžiui, atlikus tyrimą su 21 antsvorio turinčiu vaiku nustatyta, kad 40 minučių išgėrus 10 ml šalto vandens vienam kilogramui kūno svorio, energijos sąnaudos ramybės būsenoje padidėjo iki 25 %.

5. Obuolių sidro acto gėrimai

Obuolių acto sudėtyje yra acto rūgšties - junginio, kuris gali skatinti svorio metimą mažindamas insulino kiekį, gerindamas medžiagų apykaitą, slopindamas apetitą ir degindamas riebalus.

Tyrimai su gyvūnais parodė, kad acto rūgštis gali neleisti priaugti svorio ir sumažinti riebalų kaupimąsi pilve ir kepenyse.

Nors tyrimų skaičius ribotas, yra tam tikrų įrodymų, kad actas veiksmingai skatina žmonių svorio mažėjimą.

Atlikus tyrimą su 144 nutukusiais suaugusiais žmonėmis, nustatyta, kad kasdien geriant gėrimą, kurio sudėtyje yra 2 šaukštai (30 ml) acto, gerokai sumažėjo kūno svoris, liemens apimtis ir pilvo riebalų kiekis, palyginti su placebo grupe.

Obuolių actas lėtina skrandžio išsituštinimą, todėl padeda ilgiau išlikti sotiems ir gali sumažinti persivalgymą.

Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad geriant rūgštinius gėrimus, tokius kaip obuolių actas, gali būti ardomi dantys, todėl jį reikėtų vartoti saikingai ir visada po to skalauti vandeniu.

6. Imbiero arbata

Imbieras populiariai naudojamas kaip prieskonis patiekalams pagardinti ir kaip vaistažolių priemonė, skirta gydyti įvairioms ligoms, pavyzdžiui, pykinimui, peršalimui ir artritui.

Žmonių ir gyvūnų tyrimai taip pat parodė, kad ši aromatinga šaknis teigiamai veikia lieknėjimą.

Tyrimo metu nustatyta, kad žiurkių, keturias savaites šertų riebia dieta, papildyta 5 % imbiero miltelių, kūno svoris gerokai sumažėjo, o DTL ("gerojo") cholesterolio kiekis žymiai pagerėjo, palyginti su žiurkėmis, kurios buvo šeriamos riebia dieta be imbiero.

Nors šiame tyrime buvo naudojami koncentruoti imbiero milteliai, atlikus tyrimą su žmonėmis nustatyta, kad imbiero arbata taip pat padeda sumažinti apetitą ir padidinti kalorijų sąnaudas.

Viename tyrime, kuriame dalyvavo 10 antsvorio turinčių vyrų, nustatyta, kad, kai jie per pusryčius išgėrė 2 g imbiero miltelių, ištirpintų karštame vandenyje, pajuto didesnį sotumą ir sumažėjusį alkį, palyginti su dienomis, kai imbiero arbatos nevartojo.

Be to, tyrimas parodė, kad imbiero arbata padidino maisto terminį poveikį (kalorijų, reikalingų maistui virškinti ir įsisavinti, skaičių) 43 kalorijomis.

Nors tai nėra didelis kalorijų skaičius, tai leidžia manyti, kad kartu su sotinančiomis savybėmis imbiero arbata gali būti veiksmingas būdas padidinti svorio mažėjimą.

7. Daug baltymų turintys gėrimai

Gėrimai, kuriuose gausu baltymų, gali pažaboti alkį, sumažinti apetitą ir paskatinti sotumą, o tai svarbu, kai bandoma atsikratyti perteklinių kilogramų.

Vartotojai gali įsigyti daugybę baltymų miltelių, kurie leidžia lengvai paruošti greitą, sveiką užkandį ar patiekalą.

Baltymai didina alkio jausmą mažinančių hormonų, tokių kaip GLP-1, kiekį ir mažina apetitą skatinančio hormono grelino kiekį.

Atlikus tyrimą su 90 antsvorio turinčių suaugusiųjų nustatyta, kad tie, kurie 23 savaites kasdien vartojo po 56 g išrūgų baltymų, numetė 5 svarais (2,3 kg) daugiau riebalų nei kontrolinė grupė, kuri nevartojo jokių išrūgų baltymų, bet vartojo tiek pat kalorijų.

Išrūgų, žirnių ir kanapių baltymų milteliai - tai tik kelios rūšys, kurios gali suteikti kokteiliams ir kokteiliams sotaus baltyminio užtaiso, galinčio padėti numesti kilogramus.

8. Daržovių sultys

Nors vaisių sultys siejamos su svorio didėjimu, daržovių sulčių gėrimas gali turėti priešingą poveikį.

Vieno tyrimo metu suaugusieji, kurie laikydamiesi mažai kaloringos dietos gėrė 16 uncijų mažai natrio turinčių daržovių sulčių, numetė gerokai daugiau svorio nei tie, kurie jų negėrė.

Be to, daržovių sulčių grupėje buvo suvartojama gerokai daugiau daržovių ir gerokai mažiau angliavandenių, t. y. du veiksniai, svarbūs lieknėjant.

Kai tik įmanoma, vartoti sveikas daržoves yra geriausias pasirinkimas sveikatai dėl didelio kiekio skaidulų, kurios prarandamos sulčių spaudimo proceso metu.

Tačiau vartojant mažai kalorijų turinčias daržovių sultis galima padidinti daržovių suvartojimą ir netgi padėti numesti svorio.

Sidebar placeholder