Ar vanduo su citrina tikrai padeda numesti svorio: dietologė atskleidė visą tiesą

(1)

Yra žinoma, kad citrinų vandens gėrimas gali būti naudingas žmogaus sveikatai.

Socialinėje žiniasklaidoje gausu pranešimų, kad citrinų vanduo padeda numesti svorio, tačiau tokiose publikacijose trūksta kvalifikuotų ekspertų nuomonės.

„Citrinų vanduo drėkina ir pasižymi natūraliu rūgštingumu - savybėmis, dėl kurių jį išgėrę galite nueiti į tualetą.

Jei pasisveriate prieš ir po apsilankymo tualete, žinoma, galite pastebėti, kad numetėte svorio.

Tačiau tai nėra praradimas dėl stebuklingo citrininio vandens gėrimo ryte", - JAV dienraščiui ‚USA TODAY‘ paaiškino Virdžinijoje registruota dietologė ir diabeto specialistė Caroline Thomason.

Licencijuoti mitybos ekspertai mano, kad citrinų vanduo vis dėlto nepadeda numesti svorio.

„Kaip mitybos specialistė, nesu tikra, iš kur kilo šis mitas, tačiau nėra jokio stebuklingo maisto ar gėrimo, kuris padėtų numesti riebalų sankaupas.

Deja, nuobodūs pagrindiniai dalykai vis dar padeda numesti svorio:

Mityba ir fiziniai pratimai yra du svarbiausi veiksniai, kuriuos galite pakeisti, kad numestumėte svorio, - pabrėžė Thomason.

Tačiau gerti vandenį su citrina gali būti naudinga, nes dėl šio gėrimo galite gauti vitamino C ir kalio, palaikančių vandens balansą.

Nors kai kurie tyrimai rodo, kad vandens gėrimas prieš valgį gali padėti jaustis sotiems, ekspertai teigia, kad nėra nieko ypatingo, kad į vandenį įpylus citrinos kas nors padėtų atsikratyti papildomų kilogramų.

Taigi norintiems numesti svorio mitybos specialistai rekomenduoja pradėti nuo šių kasdienių gyvenimo būdo pokyčių:

Mankšta: vaikščiojimas, jėgos treniruotės kelis kartus per savaitę ir kardio pratimų skaičiaus padidinimas iki 150 minučių per savaitę.

Mityba: daugiausia dėmesio skirkite baltymams, daugiau vaisių ir daržovių, rafinuotus grūdus pakeiskite pilno grūdo produktais ir įtraukite į mitybą sveikų riebalų.

Sekite savo maistą, „kad geriau žinotumėte, kiek kalorijų suvartojate per dieną“.

Thomason pažymi, kad kasdienių kalorijų sekimas gali būti naudingas siekiant sukurti pagrindinį „suvokimą apie savo mitybos įpročius ir aiškiai padės suprasti, kur galite padaryti pokyčių, kad numestumėte svorio“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder