Baltijos masažo čempionate - auksas klaipėdiečiui

Šiemet Tarptautiniame Baltijos masažo čempionate Klaipėdai ir Lietuvai jau antrą kartą iš eilės atstovavo ir auksą pelnė klaipėdietis Liutauras Zubė. Tai - ne vienintelis toks įspūdingas šio masažo specialisto pasaulinio lygio apdovanojimas. Visgi pats L. Zubė tikina, kad didžiausias jo įvertinimas ir laimėjimas - sveikstantys pacientai.

Liutaurai, šiemet jūsų profesinių laimėjimų kolekciją papildė įspūdingas trofėjus - tapote gydomojo masažo čempionu. Kas jus paskatino dalyvauti čempionate?

Dar 2022 metais Tarptautiniame Baltijos masažo čempionate pavyko būti pastebėtam, įvertintam ir iškovoti bronzą. Tais pačiais metais kartu su Lietuvos delegacija vykome į masažuotojų varžybas Kopenhagoje. Jose dalyvavo 350 masažo specialistų iš viso pasaulio. Tokiose varžybose dalyvavau pirmą kartą ir labai apsidžiaugiau, kad Lietuvos delegacija neliko nepastebėta. Tai tikrai buvo didelis žingsnis ir neįkainojama patirtis mano karjeroje. Iki tol negalėjau net įsivaizduoti, kad atstovausiu Lietuvai pasaulio lygmeniu.

Pasaulio čempionate patyrėme daug įspūdžių ir pasisėmėme patirties, kuri paskatino dar labiau augti. Grįžęs į Lietuvą buvau labai pakylėtas, gimė naujų idėjų, patobulinau gydomojo masažo techniką, skaičiau dar daugiau mokslo ir medicinos literatūros.

Per metus žymiai pagerinau savo kaip specialisto meistriškumą, todėl šiandien esu gan žinomas Lietuvoje. Žmonės, kankinami įvairiausių sunkių ligų ir traumų, atvyksta pas mane iš visos šalies.

Dėl šios priežasties šiemet nusprendžiau antrą kartą dalyvauti Tarptautiniame Baltijos masažo čempionate. Esu įsitikinęs, kad niekada negalima sustoti tobulinti savo įgūdžių, o ypač norisi save patikrinti ir būti įvertintam pasaulinio lygio teisėjų ir specialistų.

Kaip manote, kokios pagrindinės priežastys lėmė, jog tapote čempionu?

Mano „arkliukas“ masažo kategorijoje yra segmentinis masažas. Pasirinkau nugaros segmentą ir didelį dėmesį skiriu stuburui bei centrinei nervų sistemai.

Manau, kad laimėti auksą segmentinio masažo kategorijoje man padėjo per ilgus darbo metus ir praktiką sukauptos žinios. Teisėjai tai įvertino aukštais balais, sulaukiau daug pagyrimų bei sveikinimų.

Ar varžyboms specialiai rengėtės iš anksto?

Specialiai varžyboms nesiruošiau. Tiesiog kasdien atiduodu visas jėgas pacientams ir savo rankomis darau tai, ką moku geriausiai.

Šiemet nusprendžiau pakeisti masažo varžybų formatą. Perkėliau savo realų darbą į varžybų aplinką. Masažo modeliais tapo neįgalūs, traumas patyrę ir neįgaliojo vežimėlyje sėdintys pacientai. Tai sukėlė didelį žiūrovų ir teisėjų susidomėjimą. Jokio dirbtino spektaklio, jokio šou nebuvo, prie modelių kūnų iki tol taip pat nebuvo tekę prisiliesti. Žiūrovams atskleidžiau kasdienio savo darbo ypatumus.

Jūsų išskirtinis pasirodymas neliko nepastebėtas ir varžybų organizatorių. Kaip jie reagavo į tokį originalų sprendimą?

Buvo labai malonu, kai varžybų organizatorė Renata Survilienė man asmeniškai padėkojo ir pasveikino, sakydama, jog į šį čempionatą įnešiau gaivaus vėjo gūsį.

Kas jums asmeniškai yra didžiausias darbo įvertinimas?

Galima būti apdovanotam, pagerbtam įvairiais titulais, medaliais ar diplomais, bet manau, kad pats didžiausias įvertinimas specialistui yra pagerėjusi jo pacientų sveikata. Varžybų metu po kiekvieno masažo mano modeliai džiaugėsi ir sakė, kad tai buvo geriausia patirtis, palyginti su visomis reabilitacijomis įvairiose gydymo įstaigose.

Liutauro Zubės masažo modeliais varžybose tapo traumas patyrę neįgaliojo vežimėlyje sėdintys pacientai. Asmeninio archyvo nuotr.

Liutauro Zubės masažo modeliais varžybose tapo traumas patyrę neįgaliojo vežimėlyje sėdintys pacientai. Asmeninio archyvo nuotr.

Minėjote, kad ateityje nežadate sustoti ir savo žiniomis bei įgūdžiais sieksite padėti dar daugiau žmonių. Kaip planuojate šią svajonę paversti kūnu?

Antrus metus brendo idėja, kuri jau perauga į realius veiksmus - šiemet planuojame atidaryti reabilitacijos centrą neįgaliesiems. Vietų skaičius yra ribotas. Ligoniai intensyviai registruojasi iš visos Lietuvos. Šio centro įkūrimą gali paremti visi norintieji ir taip prisidėti prie gerų idėjų bei darbų.

Paramos gavėja: VšĮ Socialinės pagalbos ir paslaugų centras BANKAS: Swedbank SWIFT: HABALT22 Paramos sąskaita: LT547300010174086342 Įmonės kodas: 306146812074 Arba skirti 1,2 proc.

 

Tai didžiausias pagal dalyvių skaičių, svariausias pagal vertinimą tarptautinis čempionatas Baltijos šalyse.

Baltijos masažo čempionatą organizuoja Renata Survilienė - natūralios ekologiškos profesionalios kosmetikos „Thalissi“ atstovė Baltijos rinkai, tarptautinių masažų mokymų organizatorė, „Thalissi Baltija“ įkūrėja.

Baltijos masažo čempionatą kuruoja IMA (International Massage Association), teisėjauja autoritetinga jungtinė tarptautinė teisėjų komanda. Dalyvių skaičius šiais metais perkopė 60, jie atvyko net iš 10 šalių. Pirmą kartą 2022 įvykęs Baltijos masažo čempionatas iš karto pelnė viso pasaulio dėmesį ir populiarumą. Lietuvos meistrai stebino unikaliomis masažo technikomis, pasirodymais nacionaline tautine tematika, garsino Lietuvą aukštu meistriškumu.

„Thalissi Baltija“ atstovė, čempionato organizatorė tęsia tradiciją ir šiais metais - siekia sukurti tarptautinį Baltijos regiono šalis vienijantį čempionatą. Aukščiausio profesinio meistriškumo, mokslo pažangos, nuolatinio tobulėjimo vertybėmis pagrįstą konkursą. Suteikti kokybišką, teisingą, aukščiausius standartus ir reikalavimus atitinkantį, remiantis IMA asociacijos taisyklėmis, vertinimą ir apdovanojimus visiems dalyviams.

Čempionatas suburia Baltijos regiono šalių masažo meistrus praktikus, masažo profesijos studentus, akademinės bendruomenės atstovus, medikus. Jų tikslas - sukurti naują bendravimo platformą, skatinančią keistis praktika, žiniomis, kelti motyvaciją siekiant profesinių aukštumų, populiarinant sveiką gyvenseną, ekologiją, tvarumą. Akcentuojant kaip vertybę paties profesionalo sveikatą, jo darbo saugumą, našumą, rezultatyvumą, teisingai pasirinktas novatoriškas priemones, technikas, puoselėjančias sveikatą, taupančias jėgas, gaunant su tuo susijusias žinias, garantuojančias tvarius rezultatus.

Aukščiausia išskiriama vertybė - bendravimas, susitikimas su savo srities specialistais, reikšmingų profesinei veiklai kontaktų atradimas, įvairių kultūrų, masažo technikų pažinimas, draugystė. Čempionatas remia Ukrainos dalyvius. Iškelia užduotis prisidėti prie kilniausių tikslų žemėje - taikos, sveikatos puoselėjimo, motinystės. Su tuo susiję ir šių metų čempionato seminarų temos, praktiniai pasirodymai, kuriuos veda aukščiausio lygio masažo pasaulio meistrai ir akademinės bendruomenės atstovai. Baltijos masažo čempionate 2023 pirmą kartą pasaulyje buvo pademonstruotas sidabro medaliu nominuotos meistrės Julijos Melnichuk (Ukraina) holistinis biusto masažas.

Buvo griaunamos nuostatos, kad čempionate neteikiama paslauga. Klaipėdietis gydomojo masažo specialistas L. Zubė suteikė paslaugą realiam neįgaliam klientui ir pelnė aukso medalį.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder