Galvos skausmas perspėja ir apie tai, kad metas išgerti vandens

Vaistininkai vieningai teigia, kad galvos skausmas lydi beveik kiekvieną žmogų. Bent kartą per mėnesį jį patiria daugelis, tačiau svarbu atkreipti dėmesį tiek į jo stiprumą, tiek į pasikartojimo dažnumą.

Vaistininkai sako, kad užklupus galvos skausmui pirmiausia pagalvokite, kada paskutinį kartą gėrėte vandenį.

Pasak jų, galvos skausmas kankina daugelį žmonių, neretai jis užklumpa jau paauglystėje.

Dažniausiai galvos skausmas kyla dėl dviejų priežasčių – kai jis įspėja apie ligas arba kai nesirūpiname savimi ir nevartojame pakankamai skysčių, nesiilsime.

Tiesa, jeigu galvos skausmas pasikartoja dažnai, rekomenduojama kreiptis į gydytoją.

Jeigu vis skauda ir skauda, niekada neprisimenate savęs, kad neskaudėtų galvos, tuomet siūlyčiau pasitikrinti kraujospūdį, galbūt turite padidėjusį kraujospūdį, kurio negydote

. Taip pat gali būti migrena, tačiau ši liga pasireiškia išskirtiniu skausmu, jį sunku supainioti, dažniausiai migrenos metu negalima net eiti į darbą ar vairuoti.

Šiais atvejais rekomenduočiau kreiptis į gydytojus.

Specialistai taip pat priduria, kad dažnai galvą skauda ir dėl to, kad neišgeriame pakankamo kiekio vandens, nepailsime ir neskiriame laiko miegui.

Būtent dėlto pradėjus skaudėti galvą rekomenduojama pirmiausiai išgerti vandens, jeigu turite galimybę, prigulti pailsėti, o kai tai nepadeda, skausmą malšinti vaistais.

Kęsti galvos skausmo ir kankintis laukiant kol jis praeis, tikrai nereikėtų.

Jeigu ilgai laukiama, vaistai gali ir neįveikti skausmo, todėl geriau nedelsti.

Dažniausiai geriausia rinktis nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, kurių veiklioji medžiaga – ibuprofenas ar paracetamolis.

Jų rekomenduojama visada turėti savo namų vaistinėlėje.

Vaistus reikėtų pradėti vartoti nuo silpnesnių, vaistininkai nerekomenduoja gerti stiprios dozės tada, kai skausmą įveiktų ir silpnesnis vaistai.

Svarbu prisiminti, kad išgėrus vaistų, 4–6 valandas jų nereikėtų kartoti, ypač nevartoti kartu vaistų turinčių skirtingą veikliąją medžiagą, pavyzdžiui, ibuprofeną ir paracetamolį.

galvos-skausmas

Taip pat skaitykite:

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder