Rūkymas

Mokslininkai nustatė, kad rūkymas turi žalingą poveikį imuninei sistemai net praėjus metams po metimo

Praėjus metams po metimo rūkyti, rūkymas vis dar turi įtakos organizmo gynybinei sistemai, nustatė mokslininkai.

Remiantis nauju tyrimu, cigarečių rūkymas turi ilgalaikį poveikį imuninei sistemai

Prancūzų instituto Pasteur mokslininkai nustatė, kad po daugelio metų po to, kai metama rūkyti, tabako poveikis organizmo imuninei apsaugai išlieka.

Tyrimas buvo paskelbtas moksliniame žurnale „Nature“.

Tyrėjai nusprendė ištirti, kokie kiti veiksniai, be amžiaus, lyties ir genetikos, vaidina svarbų vaidmenį organizmo gynybai nuo išorės įsibrovėlių.

Jie paveikė 1000 sveikų asmenų kraujo mėginius nuo virusų ir bakterijų ir stebėjo jų imuninį atsaką, apžvelgdami 136 kintamuosius, įskaitant kūno masės indeksą (KMI), rūkymą, miegą, mankštą ir kitus.

Išryškėjo trys kintamieji- rūkymas, latentinė citomegalovirusinė infekcija (besimptomis herpeso šeimos virusas) ir KMI.

Nustatyta, kad dabartiniai rūkaliai turėjo padidintą uždegiminį atsaką, kai jie buvo stimuliuojami bakterijomis, rūkymo poveikis T ląstelių atsakui, ląstelėms, padedančioms apsaugoti jus nuo ligų, tęsėsi daugelį metų po metimo.

Ilgalaikis poveikis imunitetui

„Rūkančių ir buvusių rūkalių imuninių atsakų palyginimas atskleidė, kad uždegiminis atsakas greitai sugrįžo į normalų lygį nustojus rūkyti, o poveikis adaptyviam imunitetui išliko 10–15 metų“, – Darraghas Duffy, Translacinės imunologijos skyriaus vadovas. Pasteur institute ir paskutinis tyrimo autorius, sakoma pranešime.

„Tai pirmas kartas, kai pavyko įrodyti ilgalaikę rūkymo įtaką imuniniam atsakui“.

Tyrėjai teigė, kad atrodo, kad rūkymas sukelia ilgalaikius imuninės sistemos pokyčius, paveikdamas genų ekspresiją.

„Tai yra didelis atradimas, paaiškinantis rūkymo poveikį sveikų žmonių imunitetui ir, palyginimui, asmenų, sergančių įvairiomis ligomis, imunitetui“, – sakė Pasteur instituto skaičiavimo biologė Violaine Saint-André ir pagrindinė šio tyrimo autorė. 

Mokslininkai teigė, kad reikia atlikti tolesnius tyrimus su įvairesnėmis populiacijomis. Daugiau tyrimų taip pat galėtų padėti nustatyti baltymų ir genų sąveiką, kurią veikia rūkymas.

"Šios išvados suteikia naują supratimą apie rūkymo poveikį žmonių sveikatai ir keičiamo aplinkos poveikio vaidmenį imuninio atsako kintamumui", - padarė išvadą autoriai.

Parengta: www.euronews.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder