Miego režimas mūsų organizmui yra labai svarbus, todėl dažnai rekomenduojama miegoti nuo septynių iki devynių valandų per parą.
Nukrypimas nuo šios normos gali sukelti sveikatos problemų, pavyzdžiui, atminties sutrikimų, širdies ligų ar depresijos.
Apie tai praneša „Smithsonian“.
Kai kurie žmonės sugeba apeiti šį rodiklį atsigavę vos po 4-6 valandų miego.
Miego etapai, įskaitant lėtųjų bangų fazę ir REM fazę, dar vadinamą greitų akių judesių faze, atlieka svarbų vaidmenį stiprinant atmintį, atstatant energiją ir, svarbiausia, išvalant smegenis nuo kenksmingų ir pavojingų atliekų.
Lėtinis miego trūkumas veikia smegenis ir gali turėti neigiamą poveikį įvairioms organizmo sistemoms - nuo padidėjusios demencijos rizikos iki virškinimo problemų.
Šiandien miego tyrimuose dažnai remiamasi XX a. septintajame dešimtmetyje Aleksandro Borbelio pasiūlytu modeliu, kuris teigia, kad miegą reguliuoja cirkadiniai ritmai ir homeostazės procesai.
Žurnale „Science“ paskelbtame Kalifornijos universiteto San Franciske daktarų Luiso Ptačeko ir Ying-Hui Fu tyrime į lygtį įtraukti reikšmingi genetiniai aspektai.
Atlikusi išsamius tyrimus, jų komanda nustatė tam tikrų genų pokyčius, kurie padeda organizuoti produktyvesnį ir kokybiškesnį miegą per trumpesnį laiką, todėl kai kurie žmonės turi įgimtą pranašumą ir greičiau atsigauna.
Mokslininkai nustatė, kad trumpai miegančių žmonių mutacijos gali apsaugoti nuo neigiamo miego trūkumo poveikio.
Tai siejama su elgesio paskata, kuri motyvuoja žmones būti aktyvius ir produktyvius net ir tada, kai trūksta miego.
Tyrimai su genetiškai modifikuotomis pelėmis parodė apsauginį tam tikrų genų poveikį nuo neurodegeneracinių ligų, tokių kaip Alzheimerio liga, o tai teikia vilčių dėl platesnės naudos sveikatai, susijusios su šiomis genetinėmis savybėmis.
Nors daugumai žmonių dar neįmanoma pagerinti trumpą miegą, atliekami eksperimentai, pavyzdžiui, naudojant rausvąjį triukšmą lėtųjų bangų miegui pagerinti.
Gydytojai, mokslininkai ir ekspertai dabar pabrėžia, kad svarbiausia, jog žmonės patys nustatytų savo asmeninę optimalią miego trukmę, o ne laikytųsi bendrų „produktyvaus miego“ standartų.
The Cursor anksčiau rašė, kad miego ekspertai pateikia naudingų pasiūlymų, kaip pagerinti nakties poilsio kokybę, ir nurodo atvejus, kai gali prireikti miegoti atskirai su partneriu.
„Sleepopolis“ miego ekspertė Shelby Harris sako, kad kai kuriais atvejais norint gerai išsimiegoti geriau miegoti atskirai, ypač jei dėl bendro miego kyla problemų.
Rašyti komentarą