Nemalonūs kūno kvapai – kada tai ligos simptomas?

(1)

Kiekvienas žmogus turi individualų kūno kvapą ir pats jo nejaučia. Tačiau jei kūno kvapas nemalonus, tai tampa problema ne tik pačiam žmogui, bet ir aplinkiniams.

„Blogą burnos kvapą gali sukelti ne tik rūkymas, alkoholis, aštrus maistas, bet ir kai kurios ligos: dantų kariesas, parodontozė, gastritas, refliuksas, nosiaryklės ligos, pvz., lėtinis sinusitas ir tonzilitas.

Dėl diabeto iš burnos gali sklisti nagų lako valiklio kvapas, o dėl inkstų nepakankamumo, kepenų ligų – amoniako kvapas“, – komentuoja vaistininkė Kristina Šnirpūnienė.

Staiga pablogėjus burnos kvapui, reiktų apie tai pasikalbėti su gydytoju.

Burnos kvapą blogina ir nepakankamas seilių kiekis burnoje – šią problemą gali sukelti antidepresantai, diuretikai, antihistamininiai preparatai.

„Sukramtykite keletą gvazdikėlių, pankolio ar anyžių sėklų – tai puikūs burnos antiseptikai.

Kvapą taip pat neutralizuos sukramtyta petražolė, mėta ar kalendra, jei burna labai sausa, sučiulpkite citrusinio vaisiaus skiltelę – citrinos rūgštis aktyvuoja seiles išskiriančias liaukas“, – rekomenduoja K. Šnirpūnienė.

Prakaitas yra bekvapis, tačiau veikiamas ant odos esančių bakterijų įgyja nemalonų kvapą.

Gausų prakaitavimą gali sukelti įvairios ligos: skydliaukės hiperfunkcija, cukrinis diabetas, mažakraujystė, onkologinės ligos, vitamino D trūkumas, hormoninės sistemos pokyčiai (menopauzės metu, paaugliams brendimo laikotarpiu).

Nemalonus gausaus prakaito kvapas gali būti ir vienas iš ligos simptomų, todėl apie staiga padidėjusį prakaitavimą verta pasikalbėti su gydytoju.

Prakaitavimas gali būti ir vaistų šalutinis poveikis, pvz., antidepresantų ir antihipertenzinių vaistų.

„Kuo žmogus gausiau prakaituoja, tuo jam sunkiau išvengti nemalonaus kūno kvapo.

Jei nepavyksta pašalinti prakaitavimo priežasties, nemalonaus kvapo padės išvengti asmens higiena, o batai, kojinės ir rūbai turėtų būti iš natūralių medžiagų.

Vienas vyriškis vaistinėje vis pirkdavo moteriškus higieninius įklotus. Paaiškėjo, kad juos naudojo dėti į batus, nes įklotai puikiai sugerdavo ir prakaitą, ir kvapą.

Bet kai sužinojo apie antiperspirantą, kuriuo užtenka patepti padus kartą per savaitę, įklotų nebereikėjo“, – akcentuoja vaistininkė.

Dar viena dažna nemalonaus kvapo priežastis – šlapimo nelaikymas.

Dalis senyvo amžiaus žmonių nedidelio laipsnio šlapimo nelaikymą priima kaip senatvės požymį, į kurį nereikia kreipti dėmesio.

Tačiau net keli šlapimo lašeliai kelis kartus per dieną labai pablogina kūno kvapą.

to, gali atsirasti odos iššutimų, susidaro palankios sąlygos vystytis grybelinėms ir bakterinėms infekcijoms.

Problema nesunkiai išsprendžiama specialiais vaistais, kuriuos skiria šeimos gydytojas ar urologas, moterims kai kada pasiūloma nesudėtinga operacija.

Jei nė vienas iš šių gydymo būdų netinka, galima naudoti specialius įklotus, kurie puikiai sulaiko šlapimą ir kvapą.

Jie pritaikyti ir vyrams, ir moterims pagal jų anatomiją bei visiškai kompensuojami.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder