Vienas ingredientas, kurį gastroenterologai nori, kad įdėtumėte į savo kavą, kad žarnyno sveikata būtų optimali

(1)

Willas Bulsiewiczius, medicinos mokslų daktaras, gastroenterologas, bestselerių knygos „The Fiber Fueled Cookbook“ autorius ir „Zoe“ medicinos direktorius JAV, yra aistringas– neskaitant žarnyno mikrobiomo – kavos megėjas. Tiesą sakant, daktaras Bulsiewiczius sako, kad tai vienas iš dviejų jo mėgstamiausių gėrimų, skirtų virškinimui gerinti, ir kuriuo jis mėgaujasi kasdien. 

Vienas ingredientas, kurį jis mėgsta dėti į kavą: „Cinamonas“, - sako jis. "Tai yra vienas ingredientas, kurį kiekvienas turi savo prieskonių lentynoje."

Skanus, stabilus ir lengvai randamas beveik bet kurioje bakalėjos parduotuvėje – į kavą dėti cinamono tikrai verta. Tačiau daktaras Bulsiewiczius sako, kad šis kuklus, skanus ingredientas taip pat gali pagerinti jūsų kasdieninio puodelio savybes.

Ar gerai į kavą dėti cinamono?

Taip, cinamono įdėjimas į kavą turi nemažai privalumų. Gydytojas Bulziewiczius plačiau paaiškina toliau.

1. Jame gausu antioksidantų

Dr. Bulsiewiczius sako, kad kava yra pagrindinis antioksidantų šaltinis amerikiečių dietoje. Taip yra todėl, kad kavoje yra daug polifenolių – augalinio junginio, pasižyminčio stipriomis antioksidacinėmis savybėmis, padedančiomis kovoti su uždegimais ir apsisaugoti nuo lėtinių ligų bei vėžio.

„Polifenoliai taip pat yra prebiotikai, o tai reiškia, kad jie gali formuoti mikrobiomą“, – aiškina dr. Bulsiewiczius. Taigi, į šį antioksidantų kupiną užpilą įdėjus žiupsnelį cinamono, dar vieno polifenolių šaltinio, galite dar labiau padidinti antioksidantų kiekį jūsų rytinėje kavoje.

2. Jis prideda šiek tiek skaidulų į jūsų gėrimą

Dr. Bulsiewiczius sako, kad puodelis kavos yra geras žarnyną palaikančių skaidulų šaltinis. „Dauguma žmonių to nesuvokia, bet kavoje iš tikrųjų yra dviejų rūšių skaidulų: tirpios ir prebiotinės skaidulos“, – sako jis. Dr. Bulsiewiczius priduria, kad tirpios skaidulos taip pat laikomos prebiotinėmis, dar žinomomis kaip fermentuojamos skaidulos, maitinančios gerąsias žarnyno bakterijas. Cinamonas taip pat yra nuostabus skaidulų šaltinis. Tiesą sakant, net viename arbatiniame šaukštelyje cinamono yra daugiau nei gramas skaidulų. 

3. Tai nuoseklus būdas palaikyti jūsų žarnyno sveikatą

Nuoseklumas yra labai svarbus, kai kalbama apie žarnyno sveikatą, sako daktaras Bulsiewiczius – nuoseklus skaidulinių ir augalinių maisto produktų valgymas, daug vandens gėrimas, mankšta ir kt. padeda išlaikyti žarnyno sveikatą. Nors kava su pabarstytu cinamonu neturėtų pakeisti kitų skaidulų turinčių maisto produktų jūsų mityboje, daktaras Bulsiewiczius teigia, kad reguliarus jos vartojimas turi savo privalumų ir yra puikus būdas išlaikyti nuoseklią žarnyno sveikatą. „Taigi, ar iš salotų galite gauti daugiau žarnyno sveikatos? Žinoma.

Tačiau kava yra dalykas, kurį dauguma žmonių geria kiekvieną dieną, o kadangi mes tai darome kiekvieną dieną, ji pradeda daryti sniego gniūžtės efektą mūsų žarnyno mikrobiome“, – sako daktaras Bulsiewiczius.

4. Tai - skanus įprotis

Juodos kavos gėrimas gali būti ne kiekvieno arbatos puodelis, arba, kava. Štai kodėl daktaras Bulsiewiczius siūlo įdėti cinamono – tai puikus būdas, kad žarnynui jau sveikas gėrimas būtų dar geresnis virškinimui. „Visiems tai patinka“, – sako daktaras Bulsievičius. Negalime sakyti, kad jis klysta.

Kiek cinamono dedate į kavą?

Kalbant apie tai, kiek cinamono dėti į kavą, daktaras Bulsiewiczius sako, kad tai priklauso nuo jūsų ir jūsų skonio pageidavimų. „Nebūtinai turi atitikti tam tikrus lūkesčius, tiesiog reikia, kad jis būtų skanus ir pripažintų, kad tai naudinga jūsų žarnynui“, – sako jis. Taigi, priimkite tai kaip kvietimą pasiklausyti, ką sako jūsų skonio receptoriai. Pradėkite nuo 1/8 arbatinio šaukštelio malto cinamono ir pažiūrėkite, kaip jums patinka, jei norite, pridėkite daugiau.

Parengta pagal: www.wellandgood.com

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder