Klaipėdos uostas

Klaipėdos uoste pristatomas infrastruktūros paruošimas vėjo jėgainių parkui jūroje

(1)

Klaipėdos uoste ketvirtadienį bus pristatyti jau pradėti ir planuojami jūriniam vėjo jėgainių parkui skirtos infrastruktūros įrengimo darbai.

Jėgainių komponentams krauti ir surinkti skirta infrastruktūra įrengiama uosto pietinėje dalyje, Smeltės pusiasalyje, buvusios Tarptautinės jūrų perkėlos teritorijoje. Taip pat tikimasi, kad ši teritorija taps ir vėjo parkų priežiūros baze, komponentų gamybos vieta.

Lietuvai ruošiantis statyti pirmąjį vėjo jėgainių parką Baltijos jūroje, jam būtinus įrenginius Klaipėdos uoste kraus, rinks ir sandėliuos „Achemos grupės“ valdoma didžiausia uosto krovos kompanija „Klasco“ – ji vienintelė iš uosto bendrovių pateikė paraišką dalyvauti šiame projekte.

Infrastruktūros įrengimo darbus ir ateities planus ketvirtadienį pristatys uosto direkcijos vadovas Algis Latakas ir „Klasco“ generalinis direktorius Vitalijus Muštukas.

Pagal pernai gegužę pasirašytą uosto direkcijos ir „Klasco“ sutartį buvusioje tarptautinės jūrų perkėlos teritorijoje turėtų būti rekonstruota apie 20 hektarų dydžio krantinių, įsigyta specialios krovos technikos, uosto investicijos į šią infrastruktūrą gali siekti apie 27 mln. eurų.

Vyriausybė planuoja, jog jėgainių krovai šioje vietoje turi būti pasiruošta 2026 metų pirmąjį ketvirtį.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder