Lietuvos diplomatai kviečiami atverti uostamiesčio potencialą pasauliui

(1)

Ekonomines funkcijas užsienio diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose atliekantiems Lietuvos diplomatams ir specialiesiems atašė pristatomas Klaipėdos miesto ir regiono ekonominis potencialas, uosto teritorinės plėtros projektas bei investicinės galimybės. 

Per dvi dienas truksiantį vizitą beveik šimtas diplomatų, konsulų ir specialiųjų atašė iš 43 valstybių susipažins su uostamiesčio verslo ir pramonės perspektyvomis.

„Klaipėda turi didžiulį potencialą, čia veikia stiprios, tarptautiniu mastu dirbančios įmonės, planuojami nauji verslo projektai, į procesus, siekdama užtikrinti palankias sąlygas, aktyviai įsitraukia savivalda.

Džiaugiamės, kad šiemet Užsienio reikalų ministerija dėmesį skiria būtent Klaipėdai ir būtent čia organizuojamas diplomatų vizitas, kuriame turime galimybę pristatyti miestą, kuris atveria socialinius ir ekonominius kelius verslams.

Tikiu, kad šis vizitas padės užsienio šalyse skleisti žinią apie Klaipėdą, užmegzti naujus kontaktus, atvers naujas galimybes visiems susitikimo dalyviams“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Užsienio reikalų ministerijos organizuojamame renginyje Klaipėdoje didelis dėmesys skiriamas uostui, jo galimybėms, vykdomoms veikloms ir teikiamoms paslaugoms aptarti.

Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas ekonomines funkcijas atliekantiems diplomatams pristato Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptis, vykdomus ir planuojamus investicinius projektus, pagrindinį dėmesį teikiant pietinės dalies plėtros projektui.

Pristatomi Klaipėdos uoste vykdomi aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir skaitmenizavimo projektai.

Aptariamos Klaipėdos uosto ir užsienio valstybių bendradarbiavimo galimybės ir kryptys, neišnaudotos nišos, kuriose būtų galima sėkmingai plėtoti abipusius verslo ryšius su įvairiomis pasaulio valstybėmis.

„2023 metais Klaipėdos uostą prekybiniai ryšiai jūra siejo su 60-čia skirtingų valstybių iš viso pasaulio. Siekiame, kad žinia apie Klaipėdos uostą, jo konkurencingumą ir teikiamų paslaugų kokybę sklistų kuo plačiau.

Specialiųjų atašė ir diplomatų, atliekančių ekonomines funkcijas diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje, supažindinimas su vieninteliu komerciniu Lietuvos jūrų uostu, manome, gali ypač svariai prisidėti prie žinios apie Klaipėdos uostą plitimo po pasaulį.

Mūsų siekis – dar didesnė krovinių diversifikacija tiek geografiniu, tiek klientų ir gabenamų krovinių atžvilgiu ir potencialių investuotojų uoste planuojamam pietinės dalies plėtros projektui pritraukimas“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Algis Latakas.

Diplomatams, viešintiems Klaipėdoje, suorganizuoti susitikimai su Klaipėdos pramonės ir amatų rūmų nariais, uosto apžvalga, taip pat suplanuotas vizitas į AB Vakarų laivų gamyklą ir Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos galimybių, joje veikiančių įmonių pristatymas.

Diplomatams, viešintiems Klaipėdoje, suorganizuoti susitikimai su Klaipėdos regiono verslais, įskaitant LEZ bendruomenę, uosto apžvalga, taip pat suplanuotas vizitas į AB Vakarų laivų gamyklą ir verslo vystymo galimybių Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) bei joje veikiančių įmonių pristatymas.

Pasak Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo, ekonominė diplomatija atlieka svarbų vaidmenį pritraukiant investuotojus, o šiuo metu svarbu pasinaudoti naujomis galimybėmis gynybos, atsinaujinančios energetikos, tiekimo grandinių pokyčių ir kitose srityse.

„Per paskutinius kelis metus Vakarų pasaulis atsidūrė naujoje realybėje, kurioje Lietuvai ir konkrečiai Klaipėdai atsiveria potencialas intensyviau vystyti gynybos pramonės technologijas, vėjo, saulės ar žaliojo vandenilio gamybos komponentus.

Iš esmės kintančios tiekimo grandinės taip pat sukuria geras galimybes Lietuvoje gaminti ir testuoti produkciją su europietiškais ar net taivanietiškais komponentais bei padėti Vakarų kompanjoms sugrąžinti gamybą arčiau „namų“ rinkų.

Svarbu, kad visa tai iš pirmų lūpų išgirstų tiek strateginių, tiek perspektyvinių Lietuvos rinkų investuotojai, todėl ši iniciatyva ne tik sveikintina, bet ir nuolat kartotina“, – sako E. Kiudulas.

Vizito tikslas – supažindinti diplomatus su uostamiesčio vystymo strategija, verslo projektais, Klaipėdos uosto ir LEZ veikla, siekiant užtikrinti uostamiesčio pranašumų sklaidą užsienio rinkose, plėsti kontaktų ratą.

„Šiemet diplomatų ekonomistų ir specialiųjų atašė suvažiavimą pradedame Klaipėdoje – Lietuvos ekonomikai ypač svarbiame mieste. Klaipėdos uostas užtikrina Lietuvos prekybą su pasaulio rinkomis, laisvoji ekonominė zona (LEZ) pritraukia užsienio investicijas, kuriančias darbo vietas ir skatinančias vietos verslo aplinkos augimą.

Klaipėda – strategiškai svarbus energetikos mazgas, užtikrinantis Lietuvos energetinį saugumą. Klaipėda– taip pat logistikos centras, sujungiantis sausumos, jūrų ir geležinkelių transporto tinklus.

Patrauklus turizmo sektorius miestui suteikia dar daugiau išskirtinumo. Visi šie aspektai labai svarbūs ekonominėje srityje dirbantiems diplomatams ir specialiesiems atašė“, – teigia LR užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento direktorius Donatas Tamulaitis.

Lietuvos diplomatų, atliekančių ekonomines funkcijas užsienio diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, pažintiniai vizitai į Lietuvos miestus ir regionus organizuojami kasmet. Pernai toks renginys vyko Kaune.

Klaipėdoje diplomatai paskutinį kartą lankėsi 2016 m.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder