Vėl bus galima žvejoti Maroke

Vėl bus galima žvejoti Maroke

Lietuvos žvejai 2019 metais vėl galės žvejoti Maroko išskirtinėje ekonominėje zonoje. Dėl to galutinai sutarta liepos pabaigoje, pasirašius ES ir Maroko Karalystės susitarimą.

Derybos dėl žvejybos kvotų Maroke prasidėjo balandžio 16 dieną ir vyko keliais etapais, nes iškart susiderėti nepavyko.

Lietuvai priklauso beveik 26 proc. visos Maroke ES gaunamos pelaginių žuvų kvotos - iš viso 20,7 tūkst. tonų. Lietuvos pelaginių žuvų sugavimas šiuose vandenyse sudaro vidutiniškai 30 proc. visų metinių Lietuvos sugavimų.

Naujos derybos turėjo būti pradėtos jau šių metų pradžioje, bet buvo sustabdytos dėl neaiškaus Vakarų Sacharos teisinio statuso. Europos Teisingumo Teismas paliko galioti ankstesnę nutartį, kad laisvosios prekybos susitarimai tarp ES ir Maroko negalioja Vakarų Sacharoje. Išsprendus šį klausimą ir gavus ES Tarybos pritarimą parengtam derybiniam mandatui, derybos su Maroko Karalyste dėl protokolo atnaujinimo ir sąlygų žvejybai prasidėjo gegužės pabaigoje.

ES žvejybos laivyno veikla Maroko vandenyse nutrūko dar 2011 metų pabaigoje, kai Europos Parlamentas nepritarė žvejybos protokolo su Maroku sudarymui. Žvejyba buvo atnaujinta tik 2014 metais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder