Dėl hidrotechninio deviacijos įrenginio - ieškinys teismui

Dėl hidrotechninio deviacijos įrenginio - ieškinys teismui

Klaipėdos apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus prokurorė penktadienį kreipėsi į teismą su ieškiniu dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos taikymo.

Šių metų rugpjūčio 31 d. Klaipėdos apygardos prokuratūroje buvo gautas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos raštas, kuriuo prokurorų buvo prašoma ginti viešąjį interesą dėl galimai neteisėto hidrotechninio deviacijos įrenginio, esančio uosto akvatorijoje, pardavimo.

Surinkus medžiagą, nustatyta, jog parduodant uostui priklausiusį hidrotechninį įrenginį, buvo pažeistos Valstybinio jūrų uosto įstatymo bei kitų teisės aktų normos, reglamentuojančios uosto žemės, infrastruktūros, akvatorijos ir kitų uosto įrenginių priklausomybę valstybei.

Ieškinyje prokuratūra prašo pripažinti negaliojančiu perdavimo - priėmimo aktą, kuriuo minėtas hidrotechninis įrenginys buvo perduotas UAB „Laivybos paslaugų centrui“, o vėliau iš varžytinių už 100 litų parduotas fiziniam asmeniui. Todėl ieškinyje taip pat prašoma pripažinti negaliojančiu 2002 m. gruodžio 13 d. varžytinių aktą, taikyti restituciją ir įrenginį grąžinti valstybės nuosavybėn. Ieškinio suma – 12 tūkst. litų.

Siekiant užtikrinti ieškinio reikalavimus, rugsėjo 2 d. teismas patenkino prokuratūros prašymą ir taikė laikinąsias apsaugos priemones, t. y. minėtą deviacijos įrenginį areštavo.

Sidebar placeholder