Šių metų šūkis – „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“ – netikėtai tapo labai prasmingas. Karantino akivaizdoje naujoje šviesoje matome bibliotekų pasiekimus ir per tuos metus nuveiktus darbus. Galima drąsiai tvirtinti, kad judėjome teisinga kryptimi, nes greitai prisitaikėme prie pakitusių darbo sąlygų ir sėkmingai aptarnaujame skaitytojus nuotoliniu būdu.
Klaipėdos miesto gyventojai turi išskirtinę galimybę pasinaudoti iki karantino inicijuotomis paslaugomis. Pavyzdžiui, apsilankius Klaipėdos PC Akropolyje galima įsigyti ne tik būtinųjų prekių, bet tuo pačiu pasiskolinti knygą laisvalaikio skaitiniams, o neišeinantys iš namų – gali nepakildami nuo sofos nors ir kasdien vaikštinėti po miestą per puslapį kraštogidas.lt.
Karantinas atvėrė naujas galimybes ir bibliotekos kultūros renginių organizatoriams bei edukatoriams. Buvo imtasi iniciatyvos organizuoti renginius virtualioje erdvėje ir įgyvendinti sumanymus, kuriems vis pritrūkdavo laiko ar ryžto. Jau daugiau nei mėnesį bibliotekoje nuolat vyksta edukaciniai užsiėmimai, mokymai kaip naudotis duomenų bazėmis, susitikimai, pokalbiai su rašytojais, muzikantais, teatralais ir kitais kūrėjais.
Nedrąsūs pirmieji virtualių renginių organizavimo žingsniai padėjo pasiruošti šventinei Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, kurios renginiuose laisvai galės dalyvauti visi bibliotekos skaitytojai, bičiuliai ar tiesiog knygos mylėtojai. Savaitė startuoja balandžio 23 d., kai minima Pasaulinė knygų ir autorinių teisių diena.
Biblioteka pakvies dalyvauti daugiau nei 20-yje virtualių renginių, akcijų, žaidimų, konkursų, edukacinių užsiėmimų, koncertų, kūrybinių iniciatyvų, parodų ir kitose kultūrinėse veiklose. Ištikimi bibliotekos bičiuliai Jonas Staselis, Linas Širvinas, Nijolė Kepenienė, Paupių bendruomenė dalinsis savo prisiminimais ir palinkėjimais. Klaipėdos koncertų salė klasikinės muzikos gerbėjams padovanos du koncertus bei edukacinį video apie karilioną. Savo jaunatviška energija, veržlumu ir patarimais kaip išlaisvinti kūrybiškumą pasidalins jaunieji „Taško teatro“ aktoriai. Elena Gasiulytė ir Miglė Anušauskaitė pristatys savo bendrą kūrinį – knygą „Lietuvos vizionierės: 10 įspūdžiografijų“.
Karantinas pakoregavo Nacionalinės bibliotekų savaitės minėjimo planus, bet kai kurių planų atšaukti negalima – Klaipėdos regiono bibliotekininkų konkursas su nominacijomis „Išminties marės“, už bibliotekos geriausius strateginius sprendimus, kūrybines iniciatyvas, atstovavimą, veiklą bendruomenėse, ir „Jonvabalis“, už profesionalumą darbe, naujų darbo metodų taikymą ir bendruomenės būrimą, įvyks. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti balandžio 29 d. internetinės transliacijos metu.
Bibliotekos direktorė dr. Laura Juchnevič mato daug teigiamų per 20 metų įvykusių pasikeitimų bibliotekų veikloje ir šviesią ateities viziją: „kompiuteriais aprūpinus net ir labiausiai nutolusias šalies bibliotekas visam laikui pasikeitė skaitytojo ir bibliotekininko santykis bei įsivaizdavimas, ką galima veikti bibliotekoje. Šiandien bibliotekos skaitytojas ateina į biblioteką ne tik pasiskolinti knygos, bet ir pabūti, pabendrauti, teikia pasiūlymus paslaugoms, organizuoja kultūros renginius, edukacines veiklas, diskusijas. Karantino metu kiekvieną dieną sulaukiame po keliasdešimt skambučių ir jaučiame, kad skaitytojai pasiilgo knygų, bibliotekos ir bibliotekininkų. Nekantraujame sulaukti pirmųjų susitikimų veikloms grįžus į įprastas vėžes.”
Skaitytojus ir bibliotekos draugus kviečiame išlikti atvirais ir kūrybiškais, keistis ir lengvai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių. Šiandien, kai buvome priverstinai sustabdyti, turime neįkainojamą progą įvertinti nueitą kelią, padaryti tai, apie ką visada svajojome, bet nerasdavome laiko, susidėlioti vertybes, kad atsinaujinę įžengtume į naują etapą.
Įkvėpimo ir idėjų semkitės dalyvaudami jubiliejinės 20-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekos savaitės renginiuose. Visą informaciją apie Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos renginius rasite bibliotekos interneto svetainėjeklavb.lt ir Facebooko puslapyje.
Rašyti komentarą