Diskusijoje savo patirtimi dalijosi Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. Pastarieji neliko nustebę, kad diskusijoje neišvydo verslininkų, mat "susirinko tik tie, kuriems problema rūpi". Svečiai iš sostinės patikino, jog vis dar bando problemą spręsti taikiai - bendraudami su verslo atstovais.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovas Jurgis Kazlauskas pabrėžė būtinybę reguliuoti pseudobarų veiklą, kurie iš tiesų save įvardija kaip, pavyzdžiui, maitinimo įstaigas. Jis pasidžiaugė nuo Naujųjų metų įsigaliojusiais alkoholio apribojimais.
"Apribojimai nukreipti į piktybines įmones, kurios tik imituoja viešojo maitinimo vietą. Patikrinimų kasmet mažėja, bet norima, kad jie būtų tikslingi. Kaunas ribojo alkoholio pardavimo laiką kai kuriems barams ir tai pasiteisino", - J. Kazlauskas.
Klaipėdos VPK Prevencijos skyriaus viršininkė Rasa Bekėžienė atskleidė, jog nuo Naujųjų metų pradžios kai kurios įmonės bando apeiti įstatymą. Šį mėnesį per atliktus 10 reidų buvo nustatyta 12 pažeidimų.
"Kai kurie verslininkai tikrai nėra atsakingi - išpilsto alkoholį į vienkartinius indus, bet pritaiko eksportui - su dangteliais. Bando ir mus, ir kitus apgauti, o klientui padaryti naudą", - teigė R. Bekėžienė.
Klaipėdos senamiesčio verslininkų atstovė Inga Česnakienė pasisakė už pseudobarų naikinimą. Visgi, jos teigimu, tarp verslo ir įstatymo reikia ieškoti kompromiso.
"Būtų keista, jei senamiesčio barai dirbtų iki 22 valandos ar vidurnakčio. Dėl išorės tvarkos reikia kalbėti su Savivaldybe. Viduje už tvarką privalo atsakyti verslininkai. Kai kurie verslininkai kamerų turi, tačiau ne kiekvienas galėtų jas įsigyti", - tikino I. Česnakienė.
Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė teigė, jog per artimiausius keletą metų mieste atsiras papildomos 45 vaizdo stebėjimo kameros. Iš viso visame mieste jų bus 135.
"Siūlome restoranų ir barų savininkams įsigyti kamerų. Jos nėra brangios. Reikalavimai - skaitmeninės, pagamintos ne vėliau kaip 2015 metais. Kameros būtų aprūpintos internetu ir atpažįstamos bendrame tinkle. Nevaldoma kainuoja 200-300 eurų, valdoma - apie tūkstantį", - sakė K. Vintilaitė.
Beje, diskutuoti planuojama ir toliau - kitąsyk pažadėta dėmesį atkreipti į taksi automobilių keliamą triukšmą naktimis senamiestyje.
Rašyti komentarą